Hea nipp

Kas B-kategooria lubadega võib haagissuvilat vedada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Haagissuvilad ja matkaautod on suviti eriti populaarsed ka meil. Kui matkaautod on enamjaolt täismassiga alla 3500 kg ning võimaldavad sõita julgelt ka B-kategooria loaga, siis haagissuvilate puhul on asi natuke keerulisem.

Nimelt ei tohi B-kategooria juhiloa puhul sõiduki või autorongi täismass olla suurem kui 3500 kg.

Väiksemate autode puhul ilmselt probleemi ei teki, sest nende külge ei ole mõistlik nagunii väga suurt haagissuvilat kinnitada. Autole tekib liigne koormus ja kütusekulu muutub ebamõistlikuks.

Linnamaastur koos suurema haagisega

Kui aga jutt on juba keskmist või suuremat mõõtu linnamaasturist, siis võib mainitud olukord küll tekkida. Sama kehtib ka muidugi igasuguste muude haagiste korral kui näiteks on soov vedada treileril oma hobiautot või muud raskemat.

Keskmist mõõtu haagissuvilad on vähemalt 1000 kg täismassiga, pigem paarsada kilo ülegi. Näiteks Jaguar F-Pace’iga, mille täismass on 2470 kg, on B-kategooria lubadega maksimaalselt lubatud vedada 1030 kg raskust haagist. See seab suvila valikule päris konkreetsed piirid ette.

Appi tuleb B96

Sellisteks puhkudeks ongi võimalik omale saada maanteeametist erikategooria B96, mis lubab sõita autorongiga, mille täismass on kuni 4250 kg.

Selleks tuleb tasuda 52 eurot riigilõivu ning minna maanteeametisse eksamile. Tõestate ära, et oskate ka natuke suurema haagisega sõita ja kategooria ongi käes. Koolitust läbima ei pea, teooriat ka mitte.

Ainult Euroopa Liit

Oluline: B96 kehtib ainult Euroopa Liidus ja näiteks Venemaale minemiseks peate 3500 kilost raskema täismassi puhul ikkagi tegema BE kategooria, mis tähendab juba eraldi koolituse läbimist ja suuremad kulusid.

Siin on ka kalkulaator, mis näitab, kui suure täismassiga haagise võid oma autole panna B- või B96- kategooriaga.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.