Kuidas auto esiklaasi põhjalikult seest ja väljast pesta?

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Oma vaatevälja puhtana hoidmine on iga autojuhi kohustus ning selle jaoks tuleks määrdunud esiklaas esimesel võimalusel ära pesta.

Tihtipeale võib juhtuda, et peale klaasipesu sõitu minnes näitavad vastutulevate autode tuled või päikesekiired kätte pesust tekkinud triibud või üldse vahele jäänud kohad.

Pesemist alusta alati väljast

Klaasi tavaline pesu on üsna lihtne, kuid tuntud youtuber Chrisfix on teinud videod ka põhjalikuma pesu jaoks. Klaasi pesemist tuleks alati alustada väljastpoolt, kuna sedasi saab hiljem klaasi seestpoolt pestes näha, kas kõik sai ikka korralikult puhtaks.

Esiklaasi saab edukalt vaid mõne vahendiga pesta, kuid kindlasti tasub need vahendid endale muretseda ja hoiduda lihtsalt ajalehe või kätepaberi kasutamisest.

Klaasipesuks sobib hästi paarieurone mikrofiibrist rätik või lapp, mis ei jäta õigesti kasutades klaasile triipe ega tükikesi (nagu seda teeb näiteks majapidamispaber).

Kindlasti tuleks esiklaasil kasutada ka klaasipuhastusvahendit, kuna lihtsalt veest tugevama mustuse puhul ei piisa.

Põhjalik pesu tagab pikema tulemuse

Parima tulemuse jaoks tuleks peale tavalise klaasipesuvahendi ja lapiga pesemist võtta kasutusele autopesuks mõeldud spetsiaalne savi, millega omakorda klaas üle käia. Tavalise vee asemel on saviga koos soovitatav kasutada näiteks autošampooniga segatud vett või klaasipesuvahendit.

Seejärel tuleks klaas veelkord pesuvahendi ja mikrofiibrist lapiga (tasub kasutada uut lappi, kuna vana on tõenäoliselt esimesest pesust määrdunud) üle pesta.

Saviga klaasi töötlemine aitab isegi kõvema mustuse klaasi küljest lahti murda, mistõttu tulekski klaas peale savitüki kasutamist uuesti ära pesta. Viimaste sammudena soovitab Chrisfix klaas suure mikrofiibrist rätikuga ära kuivatada ja seejärel tavalise autovahaga klaasile kaitsekiht luua.

Klaasi ära vahatamine aitab klaasi puhtana hoida, vihma tõrjuda ning tuleb abiks isegi külmade ilmade korral, kuna jää ei teki enam klaasile nii kergesti. Vahatamiseks tuleks kogu esiklaasile ringjate liigutustega vaha kanda ning seejärel viis kuni kümme minutit oodata, et vaha kuivada saaks.

Peale seda tuleb esiklaas lihtsalt lapiga uuesti üle käia, et üleliigne vaha ära pühkida ja klaas ongi korralikult puhas. Chrisfixi sõnul kestab selline pesu ja vahatamine tema autol kuni pool aastat.

Klaasi seest pesemine on täpselt sama tähtis kui väljast

Kui auto esiklaas on väljast korralikult ära puhastatud, saab edasi salongi liikuda. Autos leiduv plastik tekitab esiklaasile õlise kihi, mis sõidu ajal nähtavust häirima hakkab. Sama efekti tekitab ka autos suitsetamine.

Klaasi seest pesemine erineb välisest pesust vaid mõne sammu võrra. Esiteks soovitab Chrisfix klaas puhta mikrofiibrist lapiga ära puhastada. Seejärel tuleks klaas käia üle isopropüülalkoholi või spetsiaalse nuustikuga.

Viimase sammuna tuleks klaas veelkord puhastusvahendi ja lapiga ära pesta, et kõik allesjäänud mustus ja jäljed maha saada.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.