Kuidas oma reisiandmeid Google Mapsi rakendusest kustutada?

Rubriiki toetab

Google Mapsi rakendus on reisimiseks kasulik abimees, kuid salvestab hirmuäratavalt palju detailselt infot sinu teekondade kohta.

Kui sa ei soovi, et rakendus sinu asukohta, teekonna täpset marsruuti ja algus- ning lõppaega salvestab, saad selle rakendusest ka kustutada.

Selleks on tarvis seadete alt kõigepealt avada valik “Your data in maps” või eesti keeles “Teie andmed rakenduses Maps” (avaneb kasutaja ikooni alt paremast ülemisest nurgast). Sealt edasi näeb erinevaid andmete kategooriaid, teekonna info on salvestatud “Location History” ehk “Asukohaajalugu ja “Web & App Activity” ehk “Veebi- ja rakendustegevused” kategooriate alla.

Selleks, et seal kuvatav info kustutada, tuleb klõpsata “See and delete activity” (“Vaadake ja kustutage tegevusi”) valikule.

“Web & App Activity” alt on võimalik valida, kas eemaldada ainult käesoleva päeva andmed või kõik andmed.

Samuti saab nimekirjast valida kui kaua andmeid salvestatakse, enne kui need automaatselt kustutatakse. Valikus on perioodid 3 ja 18 kuud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.