Kus saab sel hooajal Eestis jää- ja lumerajal sõita?

Foto: Pille Russi

Rubriiki toetab

Talv saabus juba novembris ning väga hea ajastusega – enne suuremaid lumesadusid on hea sõiduoskusi lihvida. See tähendab, et valmis on saanud ka juba esimesed jää- ja lumerajad. Muidugi mitte veekogudel, aga jäiseks on sõidetud ka palju põlluradasid, seega külglibisemine on garanteeritud.

Aga kus need kõik asuvad? Kõige lihtsam on liituda Facebooki lehega Jää ja Lumerajad Eestis. Paljud rajaomanikud lisavad sinna operatiivset infot lahtiolekuaegade ning raja seisukorra kohta. Samuti leiab sealt kontakte, et enne teeleasumist helistada.

Rohkelt infot leiab ka sellelt Google Mapsi kaardilt, kuid kuna tegemist on õhinapõhiselt koostatud kaardiga, ei garanteeri keegi, et seal olev info on kõige uuem ja kehtib. Alustuseks on see kaart aga väga hea koht. Google’i kaardi kohta kirjutas autor, et eelmise aasta info jäeti ka kaardile (tähistatud halliga) ning pärast info kontrollimist muudetakse need aktiivseks (siniseks). Oranžiga on tähistatud planeeritud rajad.

Võtke see kaart ette ja minge harjutama! Jäärajal on palju turvalisem ja mõistlikum ennast ja autot proovile panna, kui teha seda avalikel teedel. Kui on vähegi võimalik, soovitaksin soetada omale eraldi auto just selleks otstarbeks (loe: odav ja pole kahju, kui stange küljest ära sõidad).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.