Hea nipp

Kus saab Eestis jää- ja lumeradasid sõita?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Talv on siiani end näidanud väga heast küljest. Viimasel ajal on küll sulailmasid vahele visanud, aga suures plaanis on täitsa kena. See tähendab, et valmis on saanud ka rohkelt jää- ja lumeradasid. Veekogudel pigem vähem, aga jäiseks on sõidetud ka palju põlluradasid, seega külglibisemine on garanteeritud.

Aga kus need kõik asuvad? Kõige lihtsam on liituda Facebooki lehega Jää ja Lumerajad Eestis. Paljud rajaomanikud lisavad sinna operatiivset infot lahtiolekuaegade ning raja seisukorra kohta. Samuti leiab sealt kontakte, et enne teeleasumist helistada.

Samuti on tehtud selline Google Maps kaart, kus samuti rohkelt infot. Kuna tegemist on õhinapõhiste asjadega, siis keegi muidugi ei garanteeri, et seal olev info on kõige uuem ja kehtiv. Aga väga hea koht kust alustada kindlasti.

Seega võtke see info ette ja minge harjutama! Turvalisem ja mõistlikum, kui seda avalikel teedel teha. Isiklikust kogemustest tahaks soovituse anda, et kui on vähegi võimalik tekitada omale eraldi auto just selleks otstarbeks (loe: odav ja pole kahju, kui stange küljest ära sõidad), siis tehke seda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.