4 asja, mida sa automaatkäigukastiga autos teha ei tohiks

Rubriiki toetab

Teada tuntud tõde on see, et automaatkastiga autoga on lihtsam ja mugavam sõita kui manuaalkastiga. Kuigi see võib üldjoontes paika pidada, on siiski reegleid, mida automaatkasti puhul samuti teha ei tohiks.

Vabakäigul kallakult alla sõitmine

Mäest alla sõitmisel arvavad paljud, et käigu välja võtmine aitab kokku hoida kütust. Tegelikult see võte kütusekulu vähendamisele tänapäevastel mootoritel kaasa ei aita, vaid võib hoopis kahju kaasa tuua. Neutraalses režiimis ei pruugi käigukasti osad piisavalt õlitust saada ning tänu sellele võib see kaasa tuua hoopis suuremal määral kulumist.

Pöörete tõstmine enne käiguvahetust

Automaatkastiga autol ei ole kunagi hea mõte enne käigu sisse lülitamist pöörded üles ajada, et kohapealt rehvide vilisedes minema saada. Selline tegevus kulutab väga intensiivselt käigukasti sisemisi komponente ning võib endaga enneaegselt kaasa tuua suured remondiarved.

Parkimisrežiimi lülitamine enne auto seiskumist

Automaatkasti puhul lukustatakse parkimisrežiimis oleval autol käigukast spetsiaalse mehhanismiga. Kui auto on veel liikumises ning parkimiskäik sisse lülitatakse, siis tehakse kahju nimetatud lukustusmehhanismile. Surve all võib see puruneda või moonduda ning sellisel juhul on oodata kulukaid remondiarveid.

Neutraalsele käigule vahetamine foori all

Foori all olles võib hea mõte tunduda neutraalsele käigule lülitamine. Tegelikkuses see mingit kasulikku mõju autole ei avalda. Pigem võib käigu sisse ja välja lülitamine foor all hoopis pikemas perspektiivis käigukasti komponente ebavajalikult kiiresti kulutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.