Nende lehtede abil saad autole enne ostu põhjaliku taustakontrolli teha

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Eesti autode puhul on võimalik auto ajaloo kohta infot saada Maanteeameti andmebaasist. Seal kuvatakse kasutajale sõiduvahendi läbisõit, tehnoülevaatuste otsused ja omanike ajalugu. Kohustuslikul liikluskindlustusel põhinevat infot saab liikluskindlustuse fondist. Kui aga sellest infost väheks jääb, saab lisaks kasutada ka muid allikaid.

Auto kontrollimiseks on tarvis esmalt teada selle VIN koodi. Üldjuhul on see info toodud sõiduvahendi kuulutuses, kui mitte, siis on alati võimalik ostjalt see küsida.

AutoDNA

VIN koodi sisestamisel kuvatakse kasutajale sõiduvahendi tehnilised andmed ja kasuliku infona näiteks ka keskmine kütusele. Detailsema info kohta koostatakse aga eraldi raport, mis on tasuline ja mille nägemiseks tuleb välja käia pea 13 eurot.

Lehe andmetel saab selle eest teada sõiduki ajaloo, täpse tehase lisavarustuse nimekirja ning tehakse ka dokumentide kontroll, kui need andmed on arhiivis olemas.

Lisaks sellele pakutakse võimalust ka konkreetse mudeli päritolu maa andmetele teha taustakontroll. Ka see on tasuline teenus, mille hind sõltub konkreetsest riigist. Eelduseks on aga eelpool nimetatud aruande eelnev soetamine.

VIN info

VIN info lehel pikka keerutamist ei ole – sisestad VIN koodi ning seejärel genereeritakse raport, mille nägemiseks tuleb rahakotti kergendada 9 euro võrra.

Taustakontroll sisaldab sõduvahendi tehnilis näitajaid, ajaloo ülevaadet, tehase andmeid  ning ka päringut varastatud sõidukite andmebaasi.

Carfax

Carfax on kasulik leht neile, kes soovivad lähemalt uurida USA-st pärit autode tausta. Tihti on sealt pärinevatel sõiduvahenditel aga hämar taust ning sellele viitab ka Carfaxi leht ise – nende andmetel on üle 60 % USA-st Euroopasse toodud autodel negatiivne taust.

Võimalik on teostada tasuta VIN koodi kontroll, mis näitab auto üldandmeid ning ka seda, kui palju andmeid on võimalik tasuta päringuga hankida.

Sõiduvahendi ühekordse taustakontrolli eest tuleb välja käia veidi vähem kui 40 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.