See tööriist aitab elektriauto omanikel reisiteekonda planeerida

Rubriiki toetab

Elektriautoga reisides tuleb väga täpselt läbi mõelda, kus ja millal peatuseid teha, et vajalikul hetkel oleks võimalik sõiduvahendit laadida. A Better Route Planner on just selleks otstarbeks loodud veebileht.

Tööriista abil on võimalik välja arvutada, kus ja millal tuleks autoga peatused teha, võttes arvesse olemasolevaid laadimiskohti üle Euroopa.

Lisaks teekonna algus- ja lõpppunktile tuleb rakenduses valida ka konkreetne elektriauto mudel, mis on arvutuste aluseks. Nii võetakse arvesse iga auto akude võimsus ja tulenevalt sellest vahemaad, mille tagant on laadimist tarvis.

A Better Route Planner võimaldab ka vajadusel erinevaid parameetreid muuta, näiteks maksimaalset kiirust või aku laetuse protsenti jõudmisel järgmisesse laadimispunkti.

Andmete sisestamise järel kalkuleeritakse kasutajale teekond, mida saab kasutada ka navigeerimiseks. Näiteks 2018. aasta Nissan Leafiga Tallinnast Barcelonasse jõudmiseks kulub kokku 2 päeva, 7 tundi ja 17 minutit. Selles ainult laadimisele kulub 17 tundi ja 35 minutit ning kokku on vaja sõiduvahendit laadida 32 erinevas jaamas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.