T1 keskuse parklas on igal parkimiskohal kaks kaamerat, mis aitavad plekimõlkijaid leida

Foto: T1 keskus

Rubriiki toetab

T1 keskuse maa-aluses parklas ja parkimismajas on Eestis ainulaadne Find My Car süsteem. Seal ei pea kasutama parkimiskella (küll aga keskuse kõrval olevas väliparklas) ning süsteem aitab pargitud auto üles leida, kui vajadus tekib.

Find My Car tähendab ka, et igal parkimiskohal on turvalisuse nimel kaks kaamerat. Parkimiskohtadel tehtud salvestusi säilitatakse ca kuu aega või veidi kauem ning vajadusel saab sealt toimunu üle vaadata. Kaamerad reageerivad liikumisele, nii et nad niisama ei tööta.

Salvestistelt soovitakse 99% juhtudel näha, kas ja kuidas tekkis parkinud autole mõlk. Mõnikord laekub selline soov kord nädalas, mõnikord harvem. Tuleb ka ette, et salvestise ülevaatamisel selgub, et keskuse parklas midagi ei juhtunud ning auto sai viga kuskil mujal.

Keskus on teinud ka politseiga koostööd

Need paar juhtumit, kus politseile abiks sai olla, ei ole olnud küll seotud liiklusega. Küll aga on olnud päris palju juhtumeid, kus inimene helistab T1 keskuse infotelefonile või turvafirmasse, väites et tema auto on ärandatud. Ta on siis suunatud terminali juurde ja õpetatud seda kasutama. Vahel on mures inimene juba kerges paanikas ning siis on turvamees läinud ja üheskoos temaga Find My Car süsteemist auto üles otsinud.

Kord helistas keskuse esindaja sõnul T1 infosse inimene, kelle auto oli kadunud ja ta kahtlustas ka vargust. Keskuse haldusjuht oli samal hetkel infotöötaja kõrval ja otsis oma arvutist kohe auto üles. Külastaja sai auto täpse asukoha juba kõne ajal teada.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.