Tallinna ringteel käivitati uued muutuva teabega liiklusmärgid

Väga palju olulist infot leiab ka tarktee.ee portaalist. Ka muutuva teabega märgid on seal sees.

Rubriiki toetab

Täna, 4. juunil alustasid tööd Tallinna ringtee Väo–Jüri ja Luige–Kanama lõikudel muutuva teabega liiklusmärgid, mis hakkavad juhte teavitama teeoludest. Nüüd on kogu Tallinna ringtee neljarajaline maantee kaetud elektrooniliste liiklusmärkidega.

Kokku on paigaldatud 18 suurt infotablood, 40 kiirusmärki, 13 hoiatusmärki ja 30 kiirus- ja hoiatusmärgi kombinatsiooni. Maantee on jaotatud neljaks erinevaks liiklusjuhitavaks lõiguks, mis saavad kesksest liiklusjuhtimissüsteemist sisendandmeid neljalt erinevalt teeilmajaamalt.

Tallinna ringteel toimub liiklusjuhtimine sarnaselt teiste lõikudega. Transpordiameti liiklusjuhtimiskeskus kehtestab ohutuid ja põhjendatud kiiruspiiranguid, arvestades teeolusid, liiklusvoogu ja teel esinevaid intsidente. Tallinna ringtee neljarajalisel maanteel, välja arvatud Väo, Jüri ja Kanama liiklussõlmedes, on heades oludes suurim lubatud sõidukiirus 110 km/h.

Lisaks Tallinna ringteele on liiklejatele elektroonilised liiklusmärgid juba tuttavad 2+2 maanteedel, nagu Tallinna–Pärnu maantee Laagri–Ääsmäe lõigul ja Tallinna–Tartu maantee Peetri–Mäo lõigul. Alates 2023. aasta detsembrist on töös olnud Tallinna ringtee Saue–Valingu lõik ning alates käesoleva aasta märtsist ka Jüri–Luige lõik.

Muutuva teabega liiklusmärgid annavad juhtidele võimaluse saada otse teel olles ajakohast ja täpset teavet Eesmärk on vähendada sõiduaega ning pakkuda turvalisemat teeoludega arvestavat kaasaegset liikluskeskkonda.

Elektrooniliste liiklusmärkide kuvasid on võimalik reaalajas jälgida portaalis https://tarktee.ee.

Dünaamilise liiklusjuhtimise tagamine Tallinna ringteel kilomeetritel 0–30 on osa Tallinna Ringtee E265 ITS projektist. Projekti raames paigaldati TEN-T võrgus (Euroopa Liidu sisene transpordivõrgustik) olevale Tallinna ringteele targa tehnoloogia lahendused, mis aitavad juhtida liiklust, jälgida seda ja teavitada liiklejaid. Lisaks rajatakse nutikas ja turvaline veoautode parkimisala.

Projekti kogumaksumus on 5 miljonit eurot, millest 38% tuleb Euroopa Ühendamise Rahastust (CEF). Tööde lõppaeg on 2024. aasta suvel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.