Transpordiamet soovitab talverehvide nurkaviskamisega veel oodata

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Liiklusseaduse järgi on talverehvide kohustuslik kasutusaeg lõppenud. Samas esineb öö- ja hommikutundidel jätkuvalt veel miinustemperatuure.

“Kuigi päevased õhutemperatuurid võivad olla plusspoolel ja suuremad teed on lumevabad, püsib öiste külmakraadide tõttu libeduse oht,” ütles Transpordiameti liiklusekspert Villu Vane. “Neil, kes peavad sõitma iga päev ja iga ilmaga, ei tasu rehvivahetusega kiirustada.”

Seetõttu soovitab transpordiamet enne rehvivahetust arvestada oma sõiduvajadusi ning jälgida ilmaprognoose. Praegu lubatakse nädala jagu õige sooja, päikselist ja kevadist ilma, kuid seejärel peaks jälle tulema öökümadega jahedam aeg.

Enne rehvivahetust tasub kontrollida üle ka suverehvide mustrisügavus, mis peab olema vähemalt 1,6 millimeetrit, kuid rehvide väljavahetamisele võib mõelda juba siis, kui nende jääksügavus on 2 millimeetrit. “Vastasel korral ei pruugi rehvid tervet hooaega vastu pidada,” märkis Vane.

Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini. Naastrehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist 31. märtsini, talviste tee- ja ilmaolude esinemise korral võib  naastrehve kasutada kuni 30. aprillini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.