Transpordiametis on võimalik riigilõivude pealt 20% kokku hoida

Rubriiki toetab

Transpordiamet tuletab meelde, et kui kasutada nende e-teenindust ei pea klient ootama järjekorras, seal saab  omanikuvahetust vormistada kiiremini ja mugavamalt ning e-teenindust kasutades on riigilõivud ka 20% soodsamad.

Kui teenindusbüroos maksab sõiduauto ümbervormistamine 61 eurot, siis e-teeninduses vaid 48 eurot. Riigilõivu saab tasuda nii sõiduki vana kui ka uus omanik vastavalt omavahelisele kokkuleppele. Riigilõivu tasumisel on seejuures kõige olulisem see, et maksja isiku- või registrikood ühtiks riigilõivu kasutaja isiku- või registrikoodiga. Näiteks ei saa isa tasuda riigilõivu oma poja eest, vaid raha peab laekuma poja enda pangakontolt.

Lisaks omanikuvahetusele saab e-teeninduses lisada ja muuta sõidukite kasutajaid, registreerimistunnistuse saab tellida postiga koju või tööle. Uus registreerimistunnistus saabub soovitud postkasti kümne tööpäeva jooksul.

Registreerimistunnistus ei pea füüsiliselt kaasas olema

Sõidukiga saab liigelda juba siis, kui registreerimistunnistus on alles trükis. Eestis ei pea sõites sõiduki omanikul ega kasutajatel registreerimistunnistust füüsiliselt kaasas olema.

E-teeninduses sõiduki ostu-müüki vormistades peavad mõlemal osapoolel omama sisse logimiseks kas ID-kaart või Mobiil-ID või Smart ID. Kui müüja algatab ostu-müügi tehingu, siis ostjal on viis päeva aega see sõiduk e-teeninduses oma nimele vormistada.

E- teenindus võimaldab sõiduki omanikul teha:

  • omanikuvahetust,
  • ajutist registrist kustutamist,
  • võõrandamisest teatamist,
  • kasutajate muutmist,
  • numbrimärgi dublikaadi tellimist,
  • sõiduki registreerimistunnistuse tellimist.

Väikelaevade ja jettidega saab e-teeninduses teha:

  • omanikuvahetust,
  • registrist kustutamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.