Eestisse jõudis põhjalikult uuenenud Volkswagen Touareg

Noobelklassi maastur Touraeg on läbinud põhjaliku uuenduskuuri, mis toob uusi tehnoloogiaid ja muudatusi ka välimuses.

Premium-klassi mudeli põhivarustuse hulka kuulub uuendatud, intuitiivsem Innovision Cockpit juhiala koos keskse puuteekraaniga (ekraani diagonaal on 38 sentimeetrit ehk 15 tolli) ja uued IQ.LIGHT HD maatriksesituled. Rohkem kui 38 000 interaktiivset leedlampi projitseerivad valgusvaiba täpselt sõidurajale ja valgustavad teed selgemalt kui varem.

Touareg R eHybridil on lisavarustusena saadaval veel üks kõrgtehnoloogiline funktsioon: kaugjuhitavat parkimist võimaldav Park Assist Pro. Selle abil saab juhtida parkimiskohtadele sisse- ja väljasõitu nutitelefonist (Volkswagen Appi kaudu) ning seda saab kasutada ka väga kitsastes parkimiskohtades.

Diiselmootor ja laetav hübriid

Uus Touareg on äratuntav tänu uuele esi- ja tagaosa disainile. Tagaosa kujunduses jääb silma katkematu horisontaalne leedriba, mis ühendab tagatulesid ja mille keskel on punases toonis valgustatud Volkswageni logo.

Versioonist sõltuvalt on Touareg saadaval uuenduslike vedrustustehnoloogiatega, nagu näiteks aktiivne kerekaldumiste kompenseerimine (adaptiivne käiguosa) ja neljarattaroolimine.

Uus Touareg Eestis on saadaval kahe jõuallikaga. Valikus on kaks turboga varustatud diiselmootorit ja üks pistikhübriid. Diiselmootorid on saadaval võimsusega 170 kW (230 hj) ja 210 kW (286 hj). Touareg R eHybridil on aga 3,0-liitrine kuuesilindriline turbomootor ja elektriajam, mis toodavad süsteemi koguvõimsuseks 340 kW (462 hj).

See võimaldab kiirendada 0-100 km/h 5,1 sekundiga ja saavutada tippkiiruseks 250 km/h. Kõik mootorid on standardvarustuses paaris 8-käigulise automaatkäigukasti ja 4MOTIONi pideva nelikveoga. Kui täiesti uue põlvkonnaga saabuvad Passat ja Tiguan suudavad pistikhübriidina ainult elektriga sõita juba 100 kilomeetri ringis, siis Touaregil on see ametlikult 52 kilomeetrit.

Touareg on Volkswageni müügiesindustes juba olemas ja hind algab 72 700 eurost. Pistikhübriid stardib 101 000 euro juurest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.