Lamborghini Urus saab 800-hobujõulise pistikhübriidajami

Fotod: Lamborghini

Lamborghini müügihitist sportmaastur saab siiani võimsaima mudeli, milleks on Urus SE. Lamborghini maasturi esimene pistikhübriidajam on sama 4-liitrine, kahe turboga V-8, mis oli tavalise Uruse kapoti all. 620 hj ja 800 Nm jõuallikas on liidetud 192 hj ja 483 Nm elektrimootoriga, kokku on süsteemil võimsust 800 hobujõudu.

Muljet avaldavad muidugi ka sõiduki sooritusvõime näitajad: “sajani” kiirendus kestab 3,4 sekundit, 0–200 km/h 11,4 sekundit ja tippkiirus on 312 km/h. Muidugi on tegemist ühtlasi võimsaima Urusega Lamborghini ajaloos.

Hübriidajami 25,7 kWh mahutavusega liitiumioonaku asub pagasiruumi põhja ja tagadiferentsiaali vahel ning võimaldab sportmaasturiga vaid elektri jõul läbida üle 60 kilomeetri.

Esmakordselt näeb Urus SE peal auto keskele pikiasendisse paigaldatud uut elektrilist veojõu suunamise süsteemi koos elektrohüdraulilise mitmekettalise siduriga. See jaotab veojõudu pidevalt ja muutuvas vahekorras esi- ja tagasilla vahel.

Jaotuskast toimib koostöös uue elektrooniliselt juhitava piiratud libisemisega tagadiferentsiaaliga, mis muudab auto vajadusel ülejuhitavaks, tunnetuselt sportauto sarnaseks.

Keskkonsooli keskel asub valiklüliti tamburo, mida kasutatakse sõidurežiimide ümberlülitamiseks. Tänu hübriidajami juurutamisele lisandus Uruse kuuele sõidurežiimile neli uut elektrilise suutlikkuse strateegiat (EPS), kokku on nende kombinatsioone üldse üksteist.

Strada, Sport ja Corsa (maanteel kasutamiseks) ning Neve, Sabbia ja Terra (asfaldist erineva haardumisega pinnastele) said täiendust režiimidega EV Drive, Hybrid, Performance ja Recharge.

Sõltuvalt valitud sõidurežiimist reguleerib sõiduki õhkvedrustus automaatselt kliirensit, vedrustuse käik jääb 15 mm (Corsa) ja 75 mm (aktiveeritud tõstesüsteem) vahemikku. Rooli, gaasipedaali ja topeltturboga V-8 heli mõjutavad parameetrid on samuti muudetavad vastavalt sõidurežiimile.

Välimuselt on Uruse SE väikeste muudatustega, tähelepanu saab juhtida uuele esikaitserauale, kapotile, esivõrele ja ka tagaosas leiduvale difuusorile ja tagatiivale. Uus aerodünaamika annab hübriidmaasturile ka 35% rohkem surujõudu, 15% rohkem jahutusõhku mehaanilistele komponentidele ja 30% rohkem jahutust piduritele, võrreldes Urus S-iga.

Interjöör on suurte muutusteta. Keskel on uuendatud 12,3-tolline meediasüsteemi ekraan, mis kasutab sarnast, uuendatud graafikat, mida leiab ka Revuelto superautost.

Lamborghini Urus SE hindu pole hetkel veel avaldatud, kuid võib oodata kõrgemat hinda võrreldes tavalise Urusega, mille hind ületab juba baasmudelina 250 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.