Renault 4EVER Trophy: elektrimaastur, mis on inspireeritud 1960ndate luukpärast

Foto: Tarmo Tähepõld

Pärast retroliku Renault 5 elektrilise luukpära avaldamist eelmisel aastal, on Prantsuse autotootja taaselustanud järgmise kuulsa mudeli Renault 4 näol. 1961. aastal turule jõudnud luukpära toodeti lausa 31 aastat, kuid uus tulemine on seekord pisut erinev.

Kontseptauto 4EVER Trophy on küll inspireeritud 60 aasta tagusest luukpärast, kuid antud juhul on tegemist siiski linnamaasturiga. Ideeauto on ka maasturina üsna ekstreemne tänu laiaks aetud rattakoobastele, kõrgele vedrustusele, katuseraamile ja iga velje sees paiknevale kompressorile, mis võimaldab rehvide rõhku momentaalselt muuta

Kui mõned ekstreemsemad detailid aga vahele jätta, on Renault inimesed Autocarile väitnud, et auto kereosa on siiski üsna lähedal sellele, mida võib oodata ka tootmisse minevast linnamaasturist.

“Renault 4 on müüt ja müüdid ei sure kunagi!” kommenteeris Renault juht Luca de Meo. “Kõik armastavad Renault 4’a ja täna me soovime seda taasavastada läbi modernse ja elektrifitseeritud interpretatsiooni.”

Tehnilises mõttes ei saa hetkel palju ennustada. Teada on, et väga suure tõenäosusega saab seeriatootmismudel esirattaveo, vähemalt esialgu. Nelikveolist elektrilist linnamaasturit ei ole Renault hetkel veel kinnitanud.

Tootmisse jõudev sõiduk peaks suuruselt olema umbes praeguse Renault Capturi moodi. Võrreldes juba kinnitatud Renault 5 elektriautoga pakub linnamaastur muidugi rohkem praktilisust ja ka autotootja ise eeldab, et müüginumbrid on just Renault 4-l suuremad.

Prantsusmaa autotootja elektriline linnamaastur peaks turule jõudma aastaks 2025.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.