Uuendatud Lamborghini Urus lõi Bentley Bentayga Pikes Peak mäkketõusu rekordi üle

Fotod: Lamborghini

Ameerika Ühendriikides, Colorado osariigis on Pikes Peaki mäkketõus tõenäoliselt tuntuim omataoline võidusõit. Neli aastat tagasi püstitas seal Bentley Bentayga seeriatootmise linnamaasturite rekordaja, mis on nüüd Lamborghini poolt purustatud.

Mäkkesõidu start asub juba 2862 m kõrgusel ja 20 km pikkuse kiiruskatse jooksul tõustakse 1439 meetrit, finišeerides 4302 meetri kõrgusel. 156 kurviga teelõigu senist linnamaasturite rekordit parandati lausa 17 sekundi võrra, kui uuendatud Lamborghini Urus jõudis tippu 10 minuti ja 32.064 sekundiga. Rekordilise ajani juhtis Lamborghini linnamaasturit autotootja enda testsõitja Simone Faggioli.

Kuna värskenduskuuri läbinud Lamborghini Urus pole veel avalikustatud, siis oli ka Pikes Peakil sõitnud maastur kaetud oranži-musta-valge kirju kamuflaaž disainiga. Siiski on aru saada, et vähemalt esistange on pisut muutunud, kuid üldine ilme on siiski väga sarnane, nagu väiksematel mudelivärskendustel ikka.

Jõuallikaks oli rekordi püstitanud Urusel sarnane kahe turboga, 4-liitrine V-8, nagu ka praegusel mudelil. Väidetavalt on mootor pisut modifitseeritud, et toota rohkem võimsust, kui praegused 650 hj, kuid täpne number on hetkel teadmata. Võrdluseks oli varasema rekordi omanik Bentley Bentayga W-12 mootoril 608 hj.

Lisaks oli Urus pisut modifitseeritud ka seest, kuhu oli installeeritud kohustuslik turvapuur ning juhiistmeks oli turvalisem võidusõiduiste koos 6-punkti turvavööga. Samuti olid rehvid eriti hea pidamisega Pirelli P Zero Trofeo R pool-slikid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.