Uus Renault Austral linnamaastur saabub vaid hübriidajamitega

Fotod: Renault

Prantsusmaa autotootja linnamaasturite valikus keskmise suurusega Kadjar asendatakse uue Australi nimelise mudeliga. Kuna ainult täiselektrilisteks linnamaasturiteks on veel vara, on Australi eesmärk pakkuda vaid hübriidajameid.

Ford Kuga ja ennekõike just Toyota RAV4 uue konkurendi missioon on võtta Renault’le turuosa juurde. Linnamaastur on ehitatud uuele platvormile, mis on arendatud koostöös tütarfirmadega Mitsubishi ja Nissan.

Võimsaim Australi variant on täishübriid, mis kasutab 1,2-liitrist, kolme silindriga turbomootorit ja toodab 200 hj (146 kW). E-Tech nimeline hübriidajam kasutab 1,7 kWh mahutavusega akut ja keskmine kütusekulu on 4,6 l/100 km.

Madalama võimsusega mild hybrid jõuallikaid reklaamib Renault kui alternatiivi diislile. Kõige tagasihoidlikum nendest kasutab samamoodi 1,2-liitrist turbomootorit ja toodab 130 hj ning on saadaval manuaalkastiga.

Võimsamad mahehübriidid liiguvad aga nelja silindrilise, 1,3-liitrise turbomootoriga ja valida on kahe võimsuse vahel: 140 hj ja 160 hj. Mõlemad on saadaval automaatkastiga, kuid vaid nõrgemat on võimalik valida ka manuaaliga.

Välimuselt ehivad Renault Australi tuntavad autotootja tunnusmärgid nagu C-kujulised LED tuled ees ja taga ning pisut värskendatud Renalt logo. Linnamaasturi disain on ka aerodünaamika vallas efektiivsem kui Kadjar, tagades pisut parema kütusekulu.

Interjöör on Renault väitel kvaliteetsem kui nende senistel linnamaasturitel. Ühtlasi on Austral ka esimene, mis saab Alpine’i nimelise varustustaseme (Esprit Alpine). Kuigi midagi sportlikku, mis muudaks päriselt ka sõiduelamust sellega ei kaasne, on interjöör vähemalt sarnane Alpine A110 sportautole, kus sportlikumad istmed on osaliselt kaetud Alcantaraga ja ehitud siniste õmblustega.

Erinevate varustustasemetega pakub Renault palju kvaliteetseid materjale. Salongi saab valida puitu, nahkinterjööri, pehmendatud tekstiiliga kaetud paneele ja muid pehmeid pindu.

Interjööri elektroonika on uuel linnamaasturil samuti sammu edasi teinud. Rooli tagant leiab 12,3-tollise digitaalse näidikute ekraani ja armatuuri keskel 12-tollist meediasüsteemi puutetundlikku ekraani, mis on kaetud Gorilla klaasiga, et vältida kriime.

Renault Australi tellimusi peaks saama esitada selle aasta keskelt ja esimesed sõidukid jõuavad kohale sügisel. Ametlikku hinnakirja pole hetkel veel avaldatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.