Volkswagen avalikustas uue Tiguani hinnad

Volkswagen alustas uue, keskmise suurusega linnamaastikuauto Tiguani eelmüüki Eestis ning avaldas ka hinnakirja.

Tänu MQB evo platvormile saab Tiguanis kasutada erinevaid ajameid. Näiteks tuleb Tiguan turboga varustatud diiselmootoriga (TDI), turboga varustatud bensiinimootoriga (TSI), kerghübriidina, millel on turboga bensiinimootorid (eTSI) ja pistikhübriidsüsteemiga (eHybrid), mida pakutakse ainult koos automatiseeritud käigukastiga (DSG).

Pistikhübriidi täiselektriline sõiduulatus on umbes 100 km. Lisaks on vahelduvvoolu AC laadimine kõigis eHybrid versioonides kiirem ning esimest korda on standardvarustuses võimalik ka DC kiirlaadimine.

Uus Tiguan on eelkäijast ligikaudu kolm sentimeetrit pikem. Kõrgus, laius ja telgede vahe on jäänud sisuliselt samaks. Uue põlvkonna Tiguani pagasiruumi maht näitab, kui hea on ruumikasutus: kuigi linnamaastur on varasemast vaid veidi pikem, on pagasiruumi maht kasvanud 37 liitri võrra 652 liitrini (koormatuna tagaistmete seljatugede kõrguseni). Täpsemalt saab uue Tiguani omaduste kohta lugeda SIIT.

Hinnakirjas torkab silma kaval nõks, et kohe on alustatud soodushindadega. 1,5-liitrise baasmudeli hind peaks startima 34 600 eurost, aga on langetatud 31 000 euroni. Bensiinimootorit saab hetkel vaid esiveolisena ning kõige kallim, R-Line on hinnakirjas 43 760 eurot (soodushind 39 550 eurot). Pistikhübriidi hetkel veel pole.

Diiselmootorid stardivad 44 140 eurost (soodukaga 36 980 eurot) ja võimsama nelikveolisena (142 kW/193 hj) 49 080 eurost (44 350 eurot soodushind).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.