Päeva kuulutus: Eestis pandi müüki legendaarse Ferrari maitsekas koopia

Osta.ee kuulutustesse lisandus üks tõeliselt huvitav leid, mis esmapilgul näeb välja nagu tõeline Ferrari Testarossa. Kuigi tegemist pole “päris” Ferrariga, on selle hind kerkinud juba õige krõbedatesse kõrgustesse.

Piltide kohaselt võiks olla tegemist päris tõelise Ferrari Testarossa F110 Pininfarinaga aastast 1986. Tegelikult on see aga kitcar, mis ehitatud Pontiac Fiero Formula Coupe raamile. “Aut on tehtud algupäraselt Austrias asuva automuuseumi jaoks,” sõnab omanik.

Kuigi piltidelt võib näha gated manuaalkäigukasti, on autol tegelikult automaatkast. Mootoriks on autol Pontiac Fiero V-6 2,8 104 kW mootor. Auto ehitus on põhjalikult dokumenteeritud ning paljuski kasutatud ka originaaljuppe Ferrari pealt.

“Auto valmistamine tehtud iseenesest väga kvaliteetselt ja proffesionaalselt. Kaugelt polegi aru saada, et tegemist oleks ise valmistatud sõidukiga – väljast ikkagi väga sarnane,” selgitab omanik. “Hääled on isegi üsna head, aga ega need Ferrari enda hääli väga ei meenuta.”

Auto ajalugu sai alguse Austria muuseumis, kust see jõudis Soome. Praegune omanik tõigi auto sealt. Praegu on sel Eestis paberid korras ning sellega võib südamerahus sõita. Roostet raamil väidetavalt pole, lisaks on paljud keredetailid ka fiibrist vormitud. Sisustus on sel “maksimaalselt Ferrari” ning all eritellimusena valmistatud 17″ veljed.

Omanik tõdeb peamise veana, et pikemal inimesel võib autol üsna kitsas olla. Hetkel läheneb selle maitseka koopia hind 15 000 eurole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.