Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
5 ägedat ja soodsat pereautot, mille ostu võiks kaaluda
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Äge ja soodne pereauto võib paljude jaoks kõlada kui oksüümoron, sest üks ilmselgelt välistab teised. Mahutada kõik need kolm tingimust ühte autosse on pähkel, mida vähemalt uuest peast on firmadel raske lahti hammustada.
Ja üldsegi – “äge” on päris keeruline mõiste, mis ühe jaoks võib tähendada nii palju hobujõude, kui vähegi mõistlik ei ole aga teisele hoopis midagi friigilikku, millega ühiskonna heakskiidu vastu võidelda.
Mida teha, kui tahaks ägedat pereautot, aga eelarve on natuke piiratum või põhimõte ei luba auto eest viie- ja kuuekohalisi summasid maksta?
Käisime teie eest jälle Auto24 lehel ja pakuks välja mõned meiepoolsed lemmikud, mis ülaltoodud tingimustele vastaksid. Mõned neist isegi võiks mõistlikud olla. Kui seda mõistet natuke endale sobivas suunas painutada.
Seesama “langzeitauto” millest Uku Tampere on viimasel ajal palju kirjutanud. Mahukas ja hea ajalooga auto, millel on peal väga võimekas 3 liitrine R6 mootor.
Mis teeb aga selle komplekti eriti huvitavaks on manuaalne käigukast ja mitte tavaline vaid nö “dog leg” mis tähendab, et esimene käik on vasakul all. Selline lahendus oli populaarne 5-käiguliste kastide ajastul ja sportlikel autodel nagu näiteks BMW M3 ja Ferrari Testarossa.
Sa auto on küll täis laste kisa ja kõrsikupuru, aga teiselt kolmandale vahetad sa sama kiiresti kui Sonny Crockett.
Audi S4, 2,2 liitrine turbomootor, 169 kW, 1994 aasta, 5300 eurot
Ka see auto jääb sellesse autotootmise kuldaega, kus pikaaegne vastupidavus oli tootjatele väga oluline. Põhineb see auto Audi 100 C4 keretüübil ning heas korras eksemplari puhul jääb ainukeseks tõrvatilgaks meepotis vaid kütusekulu. Kõik, mis paaki paned, võtab ära ja küsib juurdegi.
Konkreetne auto omab väga head ajalugu ning samas näeb piisavalt tagasihoidlik välja, et naabrid ei hakkaks sind põhjendamatus rikastumises süüdistama.
Stiilne ja väga hea hääle ning minekuga itaallane, just selle V6 mootoriga. Jube soodne osta ka. Ainuke, kus tuleb järelandmisi teha, on praktilisus. Pagasiruum ja tagaiste, isegi universaalkerel, on kesine.
Samuti ei ole see auto toodetud just Alfa Romeo hiilgeajal, seega ülimalt oluline on juba kohe soetada hea ajalooga auto (jälgi roostet!) ning hooldustelt ja remonttöödelt mitte kokku hoida. Võta Alfa omamist nii nagu sul oleks supermodellist kaaslane, kes palub su krediitkaarti, et käia juuksuris või jõusaalis. Kas sa keeldud ja kui, siis mis saab edasi?
Hetkel pole kahjuks ühtegi manuaalkastiga versiooni saada, pigem võiks eelistada just seda.
Midagi ka neile, kellele meeldib eristuda ja üldiselt 21. sajand. Cooper S tähistab tavaliselt Mini kõige kangemat versiooni. Automargi puristid ilmselt lasevad selle autoga sõitmise eest mustlasel sulle needuse peale panna, aga 128 kilovatise väleda versiooniga saad enamike saabuvate hädade eest ära putkata.
Eelduspäraselt ei ole see mingi hiiglaslik auto, aga tavalise Miniga võrreldes on praktilisust väga palju rohkem. Muretu auto see ei saa ka olema, aga fakt, et sul on punane ja väle Mini, kuhu mahub ka lapsevanker sisse, kaalub selle üles.
Renault Avantime, 2,9 liitrine diiselmootor, 152 kW, 2002 aasta, 2780 eurot
Ja nüüd midagi täiesti teistsugust. 2000ndate alguses tegi Renault kaks väga huvitavat eksperimenti nimega Vel Satis ja Avantime. Ei tea, kas Renault kunagi lootis, et neid mudelid hakkab saatma tohutu müügiedu, aga ei hakanud.
Seetõttu on nüüd võimalik vähem kui 3000 euro eest saada väga ägeda disainiga prantslane, mida KÕIK tahavad oma silmaga näha ja sõiduproovi saada.
Eestis on hetkel müügis ainult üks auto ja piltide järgi tundub see kahjuks päris räsitud olevat. Aga kui natuke otsida ja oodata, siis õnnestub kindlasti leida ka midagi ilusamat. Tahad erineda? Siis osta Avantime. Kuidas vastu peab? Pole võimalik öelda, valim on üldistuste jaoks liiga väike. Aga elu ongi seiklus.