Eraldatud sõidusuundadega riigiteedel tõstetakse piirkiirust

Foto: transpordiamet

Transpordiamet alustab teisipäeval lubatud suurima piirkiiruse tõstmist eraldatud sõidusuundadega riigiteedel.

Tänavu tõstetakse lubatud suurimat piirkiirust neljarajalistel eraldatud sõidusuundadega maanteedel, kaherajalistel teedel jääb lubatud suurimaks sõidukiiruseks 90 kilomeetrit tunnis ja 2+1-teedel 100 kilomeetrit tunnis.

Heades teeoludes ja valgel ajal on alates 11. aprillist lubatud sõita kiirusega kuni 120 kilomeetrit tunnis Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maantee Kose–Võõbu lõigul. Pimedal ajal, halvenenud teeolude, suure liiklussageduse või elektrooniliste märkide mittetoimimise korral on seal suurim lubatud sõidukiirus 110 kilomeetrit tunnis.

Uuel Võõbu–Mäo lõigul kehtestatakse esialgu piirkiirus 110 kilomeetrit tunnis, mis tõstetakse 120 kilomeetrini tunnis suve jooksul, niipea kui lõigul hakkavad tööle elektroonilised märgid.

Tallinna–Pärnu–Ikla maantee Laagri–Ääsmäe lõigul on suurim lubatud sõidukiirus 110 kilomeetrit tunnis valgel ajal. Pimedal ajal või suure liiklussagedusega aegadel on suurim lubatud sõidukiirus 100 kilomeetrit tunnis.

Eelmise aastaga võrreldes on lisandunud Kärevere–Kardla uus 2+2-lõik, kus talvel tohtis sõita kuni 100 ja nüüd 110 kilomeetrit tunnis.

Kokku suurendatakse lubatud sõidukiirust sel kevadel 120 kilomeetrini tunnis 84,5 kilomeetril, 110 kilomeetrini tunnis 318,2 kilomeetril ja 100 kilomeetrini tunnis 59,7 kilomeetril.

Kuna ilm võib kevadel olla veel heitlik ning öösiti võib esineda ka miinuskraade, tuleb kindlasti jälgida ilma- ja teeolusid ning lähtuda sõidukiiruse valikul neist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.