Autod keelatud! Pärnu muudab liikluse ranna lähistel jalakäijakesksemaks

Supeluse tänav on autodele suveks suletud juba mitu aastat.Scanpix

Supeluse tänav on suvisel ajal autovaba olnud üsna mitu aastat. Sel sügisel on aga plaanis pikema perspektiiviga muutused.

Pärnu linn teatas ühismeedias, et kesklinnast randa viiv Supeluse tänav muudetakse 31. maist taas autovabaks, augusti teises pooles on kavas hakata tänavat rekonstrueerima.

Tänavale pannakse mootorsõidukite liikumist keelavad märgid ja füüsilised tõkked, mis ei lase sõidukitel Supeluse tänaval alates tänava algusest kuni Supeluse 22 hooneni liikuda. Aia ja Pärna tänava vaheline Karusselli/Nikolai tänava osa muudetakse ühesuunaliseks, tänavalõike on võimalik autoga läbida Aia tänava poolt.

Teiseks kohaks, kust kohalikud elanikud ja kaubaautod Supeluse tänavale pääsevad, on Roosi tänav Munamäe poolt. Pärast Supeluse tänavat on Roosi tänaval tõke, Aia tänava poolt Supeluse tänavale ei pääse. Kohalikud elanikud ja kaubaautod saavad sõita ka mööda Auli tänavat Aia tänava poolt.

Tammsaare puiesteel piiratakse alates Aia tänavast Supeluse tänava poole sõites kiirust ja Villa Wesseti juures muudetakse kaks sõidurada üheks, et Villa Wesset saaks Tammsaare puiestee ääres istumisala laiendada.

Paljud Supeluse tänava ääres paiknevad ettevõtted kavatsevad Supeluse tänava ääres või oma hoovis hooajalise laienduse avada ja seal üritusi korraldada. 2. juulist 6. augustini toimuvad Supeluse ja Roosi tänava ristmikul igal teisipäeval algusega kell 18 tänavakontserdid. 3. augustil on taas Supeluse Aastalaat.

Ehitustööd tulevad

Sügise lähenemine toob aga kaasa ehitustööd. Augusti teises pooles on linnal kavas hakata rekonstrueerima Supeluse tänava lõiku Esplanaadi tänava ja A. H. Tammsaare puiestee vahel. Suvekuudel on plaanis tänavalõik endiselt autoliikluseks sulgeda, kuid muul ajal saavad autod pärast rekonstrueerimist tänaval mõlemas suunas sõita mööda sõiduteed, mille keskel on kiirust maha võttev ühe meetri laiune täringukividest graniitriba.

Jalgratturid hakkavad tulevikus sõitma aeglustatud liiklusega sõiduteel, jalakäijate jaoks uuendatakse mõlemal pool sõiduteed asuvad kõnniteed. Pärast tänava rekonstrueerimist saab ratta jätta tänavalõigu algusesse ja lõppu paigaldatavate rattahoidjate külge. Kõnniteede äärde paigaldatakse pingikomplektid, millest enamik on varustatud telefonilaadijaga, tänava äärde paigaldatakse kolm automaatsulguri ja koerajoogikausiga joogiveeposti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.