BMW 1. seeria kasvas suuremaks ja sai uue välimuse

Nimest kadus ka bensiini tähistanud "i".BMW

BMW 1. seeria neljas ehk F70 mudelipõlvkond vahetab välja eelmise, viis aastat tagasi tootmisse läinud F40-mudeli. Kuigi see on saadaval nii bensiini-, diisel- kui ka poolhübriidmootoriga, kaob mudelinimest bensiini tähistav “i”.

Võrreldes eelkäijaga on uus “ühene” nii pikem kui kõrgem: mõõtmed kasvasid vastavalt 4361 mm ja 1459 mm-ni. 1. seeria teljevahe on endiselt 2670 millimeetrit, ka sõiduki laius 1800 millimeetrit on eelkäijaga võrreldes sama. Tagaistmete seljatugede allaklappimisega saab pagasiruumi 380 liitrilt suurendada 1200 liitrini (poolhübriididel on pagasiruumi maht 300–1135 liitrit).

Mudelirivi võimsaim versioon on nelikveoline BMW M135 xDrive, mille nimest on kadunud bensiinile viitav “i”. Selle neljasilindriline kaheliitrine kahe turbolaaduriga bensiinimootor arendab võimsust 300 hj. M135 xDrive kiirendab 0–100 km/h 4,9 sekundiga, WLTP andmetel jääb keskmine kombineeritud kütusekulu vahemikku 7,6–8,1 l / 100 km.

Poolhübriid BMW 120 kapoti all peituv 1,5-liitrise töömahuga R-3-bensiinimootor arendab koostöös 20 hj elektriajamiga kokku 170 hj ning kiirendab tagaveolise BMW 120 paigalt “sajani” 7,8 sekundiga. WLTP-tsükli kohaselt jääb 120 keskmine bensiinikulu vahemikku 5,3–6,0 liitrit saja kilomeetri kohta. Kõikide mootorite võimsuse viib vedavate ratasteni 7-käiguline topeltsiduriga käigukast.

Värske ilme

Välimuses eristab seda vanast uue kujundusega vertikaal- ja diagonaalribidega radiaatorivõre. Standardvarustuses tulevad kaasa leedesituled, lisavarustusena on saadaval maatrikskaugtuli ning kurvituled.

Kerevärve on kokku üheksa, neist seitse on metallikvärvid. Sealjuures on uus 1. seeria esimene BMW mudeliseeria, millele saab soovi korral tellida kerevärviga kontrastses toonis oleva katusevärvi.

1. seeriale pakutakse reeglina 17-tolliseid valuvelgi,  võimsaima BMW M135 xDrive puhul tulevad kaasa 18-tollised valuveljed. Valikuline M Sporti pakett hõlmab adaptiivset vedrustust, mis võimaldab kliirensit 8 millimeetri võrra vähendada, sportrooli ning 18-tolliseid kergsulamist velgi. Lisavarustusena saab tellida kuni 19-tolliseid valuvelgi ja võimsama, M Sporti pidurisüsteemi.

Nutikas auto

Olenevalt versioonist võivad istmekatted ja polster olla valmistatud taaskasutatud materjalidest. Teistes versioonides on nahaga sarnaneva materjaliga kaetud perforeeritud istmed ja M-Sporti paketil ka Alcantara-polster. Sportistmetele saab tellida massaažifunktsiooni.

BMW kumerekraan koosneb 10,25-tollisest infoekraanist ja 10,7-tollisest juhiekraanist. Sealhulgas juhitakse F70 mudelipõlvkonnast alates kliimaseadme tööd ekraanilt. Püsivarustuses oleva sportrooli asemel saab tellida M Sporti paketti kuuluva nahkkattega M-rooli, millel on olemas ka manuaalset käiguvahetust võimaldavad labad.

Suur ekraan töötab uue, 9. põlvkonna operatsioonisüsteemi toel, mis võimaldab sõiduki funktsioone juhtida nii puudutuste kui häälkäsklustega. See annab otsejuurdepääsu funktsioonidele ilma alamenüüdesse sisenemata.

Telefoniga ühildumine on püsivarustuses, samuti sõiduassistent, mis sisaldab kokkupõrkehoiatust, sõidurajalt lahkumise hoiatust, liiklusmärgituvastust ning tagurdamisabilisega parkimisassistenti. Valikuna saab tellida roolimis- ja sõidurajaassistendi, automaatse kiiruspiiranguassistendi ja distantsi hoidva kiirushoidiku koos Stop & Go funktsiooniga.

Parkimisassistent võimaldab sõiduki parkimist ja manööverdamist juhtida nutitelefoniga. Uue 1. seeria tootmine algab tänavu juulis, Eesti klientidele pakutakse bensiinimootoritega mudeleid 120 ja M135 xDrive. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.