Bolt Drive loobub autovõtmetest

Foto: Scanpix

Autode renditeenuse Bolt Drive’i kasutajad saavad tänasest enamikes autodes uksi avada ja sulgeda võtmevabalt, kasutades selleks Bolti rakendust. Uuendus parandab kliendikogemust, sest sõitjatel ei ole enam vaja muretseda kadunud autovõtmete pärast. 

Bolt Drive’i Eesti juhi Henriku Aeru sõnul on võtmevabaduse poole liikumine suur samm mugavama transpordilahenduse pakkumisel. “Meil on väga hea meel käivitada võtmevaba funktsioon, mis on veel üks viis, kuidas Bolt aitab inimestel sujuvalt liikuda üle eraautodelt jagatud transpordile.

Kaks aastat pärast Bolt Drive’i esmakordset käivitamist on meie kliendid öelnud, et võtmete kaotamine ja tagastamise unustamine on nende jaoks suur mure. Võimaldades klientidel auto avamist ja lukustamist otse Bolti rakenduse kaudu, saame pakkuda klientidele sujuvat kasutajakogemust, ilma et nad peaksid muretsema auto võtmete pärast.”

Võtmeteta auto lukustamiseks ja avamiseks aktiivse broneeringu vältel on klientidel võimalik sõidukit avada või lukustada sisenedes rakendusse ja valides ekraanil kas “Lukusta uksed” või “Ava uksed”. Kui on soov sõit täielikult lõpetada, siis tuleb ekraanil valida “Lõpeta sõit”. Funktsiooni saab kasutada nii internetiühenduse kui bluetooth-tehnoloogia abil. 

Autodel, mille mootori käivitamiseks on vaja klassikalist võtit, on võtmed endiselt autos saadaval. Sellised autod on näiteks kõik kaubikud, mõned Toyota Yarise mudelid ning mõned Wolksvagen T-Roc autod.

Bolt Drive’i teenuse sujuvaks kasutamiseks soovitab Bolt klientidel jälgida, et nende telefon oleks piisavalt laetud. Selleks on kõikides sõidukites olemas ka vajalikud laadimiskaablid.

Bolt Drive’i Eesti autopargis on kokku 1000 rendiautot, mille hulgas on erineva suurusega sõiduautosid, sealhulgas elektriautosid ja kaubikuid. Eestis on Bolt Drive saadaval Tallinnas ja Tartus. Kokku kasutab Bolti teenuseid üle 100 miljoni kliendi 45 riigis Euroopas ja Aafrikas. Ettevõtte eesmärk on kiirendada Bolt’i teenuste abil üleminekut autoomanikelt ühisele ja säästvamale liikuvusele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.