Eesti autode müügimahud langevad. “Roll on kindlasti kavandataval automaksul”

Eesti tänavatel kohtab väga sageli Toyota RAV4, mille mootorite valikus on ka hübriidajamiga versioonid.Foto: Toyota

Ehkki maikuus langesid nii sõiduautode kui ka tarbesõidukite müügimahud võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 10 protsendi võrra, tõusis hübriidautode müük.

Sõiduautode ja tarbesõidukite müügimahud on aasta esimese viie kuuga langenud ligi 10 protsendi võrra. Toyota märkis samas pressiteates, et nende läbimüük kasvas aasta esimese viie kuuga ligi 11 protsendi võrra.

Kõikide sõiduautode (M1) esmaregistreerimisi kõrvutades on näha, et maikuus jõudis Eesti turul mainitult esikohale Toyota (311), millele järgnesid Škoda (294), Volkswagen (157), Kia (210), Subaru (101), Hyundai (81), Dacia (72), BMW (71), Citroen (64), Audi (59).

Niisiis domineerib turgu küll Volkswagen AG, kuid populaarseim mark on jätkuvalt Toyota. Üha populaarsemad on Eesti elanike seas hübriid jõuallikaga autod, mida maikuus osteti 952 tükki. Elektriautosid soetati mullusega võrreldes 13 protsendi võrra vähem, maikuus soetati 130 elektrijõul sõitvat uut autot.

Bensiinil sõitvaid autosid soetati 534 tükki ja diiselsõidukeid 286. “Statistika ilmestab, et Eesti elanikud on hakanud soetama vähem saastavamaid sõiduautosid, mille ülalpidamise kulud on madalamad,” arutles Elke Tallinna tegevjuht Raido Rosenfeld.

Tema sõnul võivad tarbijad üldiselt ostuotsuseid edasi lükata ka automaksu kava pärast, mille lõplik plaan ikka veel kindel ei ole. “Oma roll on kindlasti kavandataval automaksul, suurem teadlikkus hübriidautode eelistest, aga ka nende parem kättesaadavus.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.