Ehmatav video: puhastamata esiklaasiga auto ajas jalakäija alla

Õnnetus.Kuvatõmmis

Liiklusjärelevalvekeskus jagas hoiatavat videot, kus juhi hooletus rasketes talvistes oludes seadis jalakäija elu ohtu.

Klipp, mis pärineb õnnetuse põhjustanud autost, toob esile eelkõige lumesajuse ilma ohud. Politsei teatel leidis juhtum aset mõni aeg tagasi Tallinnas. “Sõidukit juhtinud roolikeeraja oli pärit riigist, kus lund võib vaid filmides näha. Juhti karistati rahatrahviga,” märgiti asjaolude täpsustuseks.

“Õnnetuse üheks põhjuseks oli puhastamata esiklaas,” kinnitasid korrakaitsjad ning see selgub ka videost. Nähtavasti tihedas lörtisajus sõites lõpetasid auto kojamehed normaalse töö ega suutnud enam esiklaasi puhastada. Sellest hoolimata jätkas juht sõitu ning nii ei lasknudki õnnetus end kaua oodata.

Õhtuste vilkuvate fooride ajal üritasid ülekäigurada ületada inimesed, keda juht nägi alles liiga hilja. Ühele sõitis ta otsa. “Õnneks olid õnnetusse sattunud jalakäija vigastused kerged,” märkisid korrakaitsjad tagajärgede kohta. Videot saab vaadata siit.

Ettevaatust ja hoolsust

“Õnnetuse üheks põhjuseks oli puhastamata esiklaas,” tõdeti juhtunu kokkuvõttes. Liiklusseadusest tulenevalt on juht kohustatud enne sõidu alustamist veenduma, et tuled ning juhi vaatevälja jäävad sõiduki aknad ja tahavaatepeeglid on puhtad. “Puhastamata sõiduk on ohtlik nii sulle kui ka kaasliiklejatele.”

Seepärast peab autol laskma enne sõitu sulada, aknad puhastama ning jälgima, et kojamehed oma tööga ka hakkama saavad. Sobivate leidmiseks saab nippe siit.

“Kuid meeldetuletuseks: reguleerimata ülekäigurajale lähenedes peab juht sõitma sellise kiirusega, mis on piisavalt väike, et mitte ohustada jalakäijat, kes on astunud või astumas ülekäigurajale,” rõhutati samas. Oma kohustused on muidugi ka jalakäijal. “Veendu enne sõidutee ületamist, et sõidukijuht on sind märganud!”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.