Ford lõpetab väiksemate autode tootmise, alles jäävad vaid Mustang ja Focus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
2018 Ford F-150. Foto: Ford

Fordi väiksematest sõidukitest jäävad USA turul müügile ainult Focus Crossover ja Mustang, turult kaovad Taurus, Fiesta, C-Max ja Focuse sedaan.

Ülejäänud sõidukite valik jääb maasturite, pikapite ja veoautode ning kommertssõidukite juurde, vahendab Engadget. Põhjusteks on Fordi sõnul kahanev nõudlus väiksemate sõidukite järele ning sellega seoses ka nende mudelite väike kasumlikkus. Seetõttu pole ühe suurima USA autotootja jaoks enam mõtet teisi sedaane – näiteks Fusion või Taurus – edasi arendada.

Ford lisas, et plaanib paljudele mudelitele ka hübriidsete jõuallikate lisamist. Alates 2020. aastal turule jõudvast elektrilisest Mustangist kuni kütusejanuste Exploreri ja F-150ni välja. Esimene Fordi täiesti elektriline sõiduk peaks turule jõudma 2020. aastal ning 2022. aastaks plaanib Ford turule tuua 16 elektrilist sõidukit. Seoses sellega kaovad ka väiksemate autode eelised näiteks kütusekulu osas – ka suurema sõidukiga on võimalik saada mõistlikku kulu.

Teised autotootjad ei ole sarnastest käikudest veel teatanud ning praegu teadaolevalt ei plaani ka keegi enamike oma mudelite tootmist lõpetada. Sellegipoolest ei pruugi Ford ainsaks autotootjaks jääda, kes sellise plaaniga välja tuleb.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.