Ford tähistab kümne miljoni Mustangi tootmist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Üle 60 Mustangi omaniku moodustasid enda sõidukitega Mustangile olulise tootmisnumbri. Foto: Ford.

Maailma enimmüüdud ja tõenäoliselt ikooniliseim sportauto jõudis olulise verstapostini. Ford tähistab kümne miljoni Mustangi tootmist paraadide ja lennukitega.

Kümne miljones Mustang veeres tootmisliinilt Michiganis, Flat Rocki tootmistehases ja selleks on 460-hobujõuline 2019. aasta Wimbledon White GT V8 kabriolett, millel on ilmselgelt manuaalkast. Mudel tähistab esimest 1964. aastal valminud 164-hobujõulist, kolmekäigulise manuaalkastiga V8 Mustangit, mis oli sama värvi.

Pildil kümne miljones Mustang ja tema 54-aastane eelkäija. Foto: Scanpix/Jeff Kowalsky/AFP

Legendaarset mudelit on toodetud 54 aastat ning Fordi andmeil on see juba viimased pool sajandit olnud vähemalt USAs enimmüüdud sportauto ja ülemaailmselt omab sellist tiitlit juba viimased kolm aastat.

Esimese Mustangi tutvustamine 1964. aasta New Yorki World’s Fairil. Foto: Ford.

Sündmust tähistavad Fordi töötajad ja juhtkond firma Dearborni peakorteris ja ka Flat Rocki tehases ning pidustustelt ei ole puudu ka teisest maailmasõjast pärit P-51 Mustang sõjalennukid ja paraad, millest võtavad osa viie kümnendi väärtuses erinevaid Mustangi mudeleid.

2019 Ford Mustang Bullitt.

Järgmisel aastal jõuab müügile ikooniline Mustang Bullitt, millel on 5-liitrine V8 (480 hj) ja eriline disain ning varustus. Hetkel on Mustang kuuenda põlvkonna juures ja Ford toob olulise faktina välja ka asjaolu, et ühelgi teisel mudelil pole Facebookis nii palju “laike” kui Mustangil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.