Galerii: BMW avaldas erilise kunstiauto, mis osaleb järgmisel kuul Le Mans’i 24-tunni sõidul

Fotod: BMW

BMW poolt alustatud kunstiauto programm on 1975. aastast muutnud erinevad margi sport- ja võidusõiduautod sõitvateks kunstiteosteks. Pea 50 aasta jooksul on muuhulgas oma panuse teinud Andy Warhol, Frank Stella ja näiteks ka Jeff Koons.

Järjekorras 20. kunsti masina projekt on loodud koostöös kunstniku Julie Mehretu’ga. Autoks on tänavu esimest korda WEC sarjas sõitev BMW M Hybrid V8 võidusõiduauto (Le Mans Hypercar klass). See teeb oma debüüdi ka kuulsas Le Mans’i 24-tunni sõidus.

“Terve BWM kunstiauto projekt on kooslus leidlikkusest, kujutlusvõimest ja piiride kompamisest,” kommenteeris Julie Mehretu. “Ma ei mõtle sellest kui objektist, mida võiks kuskil seisvalt eksponeerida.”

“Ma mõtlen sellest projektist kui millestki, mis sõidab Le Mans’il, see on performance-maal. Minu kunstiauto loodi koostöös autospordi- ja insenerimeeskondadega ja see on lõplikult valmis alles siis, kui ka Le Mans’i sõit on läbi,” lisas kunstnik.

Numbrit 20 kandev BMW võidusõiduauto astub ülesse vaid mõne nädala pärast, kui 15. ja 16. juunil leiab aset 24 tundi kestev Le Mans’i sõit. BMW tehase meeskond koostöös WRT võidusõidu meeskonnaga osaleb kahe autoga, millest teine kannab numbrit 15. Kunstiauto projekti juhtideks on lõuna-aafriklane Sheldon van der Linde, hollandlane Robin Frijns ja sakslane René Rast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.