“Hamiltoni efekt” tõstis Ferrari väärtust pea 8 miljardi dollari võrra

Foto: Mercedes-Benz

Win on sunday, sell on monday ehk võida pühapäeval, müü esmaspäeval on võidusõiduga juba aastakümneid kaasas käinud väljend. Kui autotootja on nädalavahetusel võidusõidus edukas, siis mõjutab see ka nende tavaautode müüginumbreid. Suures äris aga ei pea isegi võidu sõitma, vaid raha tuleb pressiteate pealt.

Möödunud nädalal tabas F1-maailma pommuudis, et seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton liitub 2025. aastal Scuderia Ferrari meeskonnaga. Kuigi autospordi mõttes võis nii mõnigi fänn jääda kukalt kratsima, et kes sellest manöövrist kõige enam võidab, näitas Ferrari aktsiate väärtus selget vastust.

Esimesed kõlakad Hamiltoni meeskonnavahetusest algasid neljapäeva, 1. veebruari hommikul ning õhtuks oli ka ametlik kinnitus Mercedes-AMG Petronase F1-meeskonnalt, et pärast peatselt algavat hooaega lahkub Briti sõitja nende meeskonnast.

Selle uudise peale hakkasid Ferrari aktsiad muidugi tormiliselt tõusma. Kui neljapäeva hommikul oli Ferrari aktsia hind 345,92 USA dollarit, siis hiljem samal päeval saavutati kõrgeim aktsia hind 391,44 dollarit.

8 miljardit dollarit

Autotootja turuväärtus tõusis 62,38 miljardi pealt 70,22 miljardi dollarini, peaaegu 8 miljardi võrra. Praeguseks on hind natuke stabiliseerunud, eile maksis aktsia 378,22 dollarit ja turuväärtus püsib 68,12 miljardi juures. Sellegipoolest korralik tõus, eriti arvestades eelmise nädala keskpaika.

Ferraril on ilmselgelt väga vaja kõige paremat sõitjat, kes vähegi saadaval on. Kuigi Ferrari ja F1 on justkui sünonüümid, ei ole nad ühtegi konstruktorite tiitlit võitnud juba 15 aastat. Viimati õnnestus see neil 2008. aastal, mis nüüdseks pisut iroonilisel kombel on ühtlasi ka aasta, mil Hamilton võitis oma esimese maailmameistritiitli McLareni eest. Viimane maailmameister Ferrari roolis oli aasta varem Kimi Räikkönen.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.