Hea uudis: Männama ja Lepik ei peagi Dakarilt kohe koju sõitma

Foto: MM Production

Peale Urvo Männama ja Risto Lepiku esmast otsust 2024. aasta Dakari maratonralli tehniliste probleemide tõttu pooleli jätta algas sündmuste jada, mille tulemusel stardivad eestlased Dakari viiendale katsele. Seda lubavad reeglid.

Peale ühelt katselt tulemuse mitte saamist on võistlejatel võimalus taas startida, maksimaalselt võib vahele jääda kaks katset. Üldtulemustele loomulikult ei sõideta, tegu on puhtalt testimisega võistlustingimustes.

Nagu varem räägitud, tingis katkestamise erinevate materjalide metalli töötlemise kvaliteet, mille tagajärjel metall purunes. Koos Century Racing meeskonnaga istuti maha ja otsustati saata meeskonna Lõuna-Aafrika Vabariigi baasist need detailid, mida oli varem testimisel kasutatud, ning veel mõned päris uued varuosad.

“Jõudsime üheskoos sellele otsusele. Oleme juba siin kohal ja kulutused Dakaril osalemiseks on tehtud. Kui saime aru, et uued osad jõuavad siia, otsustasime testimise eesmärgil Dakari jätkata. Kõik algas esmaspäeva hommikul, kui hakati otsima võimalust uued varuosad Lõuna-Aafrikast siia, Saudi-Araabiasse saata.

Eile õhtul jõudsid need kohvris kohale ja mehaanikud on öö otsa tööd teinud. Nii meeskonnale kui meile on see hea võimalus õppida ja uut autot õigetes tingimustes testida. Võtame edasist päev korraga,” rääkis Urvo Männama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.