Hoiatavad kaadrid: millise trahvi toob ohtlik “trammijänesena” sõitmine?

Viimase paari nädala jooksul on hakanud tunduma, justkui oleks trammi sabas jänese sõitmine saanud rahvuslikuks spordialaks. Mis toimub?

Nimelt on Tallinna Liiklusinfo grupis juba neljal korral jagatud, kuidas inimesed sõidavad eelkõige trammide sabas haakeseadmetel. Ühel juhul rippus “jänes” ka linnaliinibussi tagaotsa küljes. Sarnaseid vahejuhtumeid on välja tulnud ka mujal.

Eelkõige paistab tegemist olevat noorte naljana ette võetud trikiga, mitte reaalse piletita sõitmise nipiga. Autogeenius uuris järele, kas ka politsei on mingit trendi märganud ning mis sellega kaasneda võib.

Ohtlik ja kallis temp

Lääne-Harju avariimenetluse juhi Raul Annuka sõnul neil spetsiifilist statistikat, kui palju selliseid trikke tehakse või kaasnevaid õnnetusi juhtub, ei ole. “Selline käitumine on äärmiselt ohtlik,” hoiatas ta siiski.

“Näiteks meenub 2014. aasta juhtum, kus trammi haakseadmel istunud mees kukkus ja tema vigastused osutusid nii rasketeks, et tema elu enam päästa ei õnnestunud.” Samas ei ole viimasel ajal nendeni jõudnud infot sagenenud rikkumistest, pigem inimesed märkavad ja jagavad rohkem.

“Võimalik karistus ühissõiduki välisküljel sõitmise eest sõltub paljudest asjaoludest,” selgitas Annuka. “Juhul, kui teoga kaasneb liiklusoht või inimene on joobes, näeb liiklusseadus ette rahatrahvi kuni 400 eurot. Kui sama tegu pannakse toime rongis, on rahatrahv kuni 800 eurot.”

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.