Hoiatus! Öösel saabuv tuisk teeb teeolud põrguks

Lumised teeolud.Shutterstock

Transpordiameti teatel jõuab saartele täna õhtul tihe lumesadu, mis laieneb öö jooksul üle Eesti. See muudab teeolud äärmiselt halvaks.

Kuigi liikluses pole viimasel ajal üldiselt turvaline ega kerge olnud, muudab saabuv tuisk olud veelgi halvemaks. Kolmapäeva õhtul tugevneb kagu- ja lõunatuul eeskätt saartel ja rannikul. Lumesadu ja tuisk jätkuvad neljapäeva päeval. Transpordiamet hoiatab, et sajus ja tuisus muutuvad teed väga libedaks ja nähtavus halvaks.

Lumelisa on oodata 5-10 cm, paiguti kuni 15 cm. Temperatuurid jäävad miinuspoolele. Transpordiamet palub varuda homme hommikul ja päeval sõitudeks oluliselt rohkem aega kui tavapäraselt. Saju aladel tuleb vähendada oluliselt lubatud sõidukiirust, hoida tavapärasest suuremat pikivahet ning arvestada pidurdusmaa olulise pikenemisega.

Tallinna ringteel ning Tallinna sissesõiduteedel on homme hommikusel tipptunnil sõltuvalt rasketest teeoludest tõenäolised ka suuremad ummikud. Homme õhtuks taandub sadu idapoole ning teeolud paranevad. Transpordiamet palub liiklejatel arvestada, et suurim lubatud sõidukiirus ei ole kohustus ega sobilik liiklemiseks tuisu, tiheda lumesaju ja libedaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.