Internetti ilmus nimekiri kõikidest autodest, mis Felicity Ace kaubalaeva pardal põhja läksid

Lamborghini Aventador SVJ Roadster

16. veebruaril tuli teade, et Saksamaalt Rhode Islandile suunduv kaubalaev Felicity Ace põleb. Tulekahjut ei suudetud kahjuks kustutada ning pärast mõnda aega merel triivimist laev uppus, koos kõigi autodega, mis laeva pardal oma uue omaniku juurde jõudmist ootasid. Hävinenud autode koguväärtuseks hinnati rohkem kui 400 miljonit dollarit, mis kohalikus valuutas on üle 368 miljoni euro.

Hiljuti kerkis pinnale (tahtlik sõnademäng!) ka nimekiri autodest, mis laeval oma saatusliku lõpu leidsid. Nende seas oli ka mitmeid kalleid luksus- ja sportautosid.

Kokku oli laeval 3828 autot, millest 1117 kuulusid Porschele, 561 Volkswagenile, 1944 Audile, 189 Bentleyle ja 85 Lamborghinile. Lisaks mõned erasõidukid, mille hulka kuulus ka näiteks viienda generatsiooni Honda Prelude (mis oli 64. toodetud auto), mis nüüdseks puhkab 3000 meetri sügavusel ookeanis. Omaniku sõnul ta Honda eest kompensatsiooni ei saa sest väidetavalt on probleeme kindlustusega, kaubalaeva firmaga ja muude faktoritega, mida ei nimetatud.

Manifesti kohaselt oli pardal ka 1977. aasta Land Rover Santana, mis põhimõtteliselt on sama nagu Land Rover Defender, kuid see saadeti Hispaaniasse Santanasse, kus tollele paigaldati Complete Knockdown Kit ehk auto võeti nii juppideks kui võimalik, et hiljem seda müüa.

Lisaks leidsid oma lõpu 2007. aasta BMW 750i, 2015. aasta Ford Mustang, 12 Fendt traktorit ning üks puidust kastis olev 2019. aasta Mini Countryman.

Kogu loetelu nägemiseks kliki siia.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.