Kui palju on liiga palju? Koenigsegg Gemera läks veelgi võimsamaks tänu V-8-mootorile

Fotod: Koenigsegg

Rootsist pärit hüperautode tootja Koenigsegg avaldas tootmisvalmis Gemera, mis mõne aasta eest haaras palju tähelepanu 3-silindrilise 1700 hj mootoriga hübriidajamiga. Kuid rootslastel oli veel üks üllatus varuks – V-8-mootoriga hübriid.

Peale võimsuse on Gemera trumbiks ka fakt, et tegemist on 4-kohalise autoga. Ja seda mitte 2+2 sportautoga nagu Porsche 911, kus tagaistmed on täiskasvanute jaoks kasutud, vaid korralikud 4 istekohta, mida saab ka päriselt kasutada.

Koenigseggi poolt megaautoks ristitud Gemera (kuna auto toodab rohkem, kui 1 MW jagu võimsust) pidi algselt saama hübriidajami, mis koosnes kolmest elektrimootorist ja kahe turboga varustatud 2-liitrisest 3-silindrilisest mootorist –need kokku andsid umbes 1700 hj.

Nüüdseks on asjad pisut muutunud ja kolme elektrimootori asemel on Koenigseggi arendanud hetkel võimsaima autotööstuses kasutuses oleva elektrimootori, 800 hj (588 kW) jõuallika Dark Matter. Koostöös kolmesilindrilise sisepõlemismootoriga on hübriidajami võimsus pisut väiksem, kui oli algselt plaanis ehk 1400 hj ja 1850 Nm.

Kuid ei maksa lasta tujul langeda, kuna rootslased kavatsevad sama hübriidajami käiku lasta koos kahe turboga varustatud 5-liitrise V-8-mootoriga. Sisepõlemismootori võimsus on “vaid” 1500 hj (1103 kW), hübriidajamiga koos aga 2300 hj (1691 kW) ja 2750 Nm.

Need näitajad on tõesti täiesti uskumatud ja hetkel ka rekordilised seeriaautode seas. Võimsamat autot, kui on Gemera V-8-ga versioon, pole siiani toodetud.

Varem poleks Koenigsegg saanud suuremat sisepõlemismootorit Gemerasse mahutada, kuid tänu kompaktsele elektrimootorile Dark Matter ja uuele, väiksemale käigukastile (Light Speed Tourbillon Transmission – LSTT), mahtus autosse ka V-8-mootor.

Koenigsegg alustab Gemera valmistamist järgmisel aastal ja esimesed autod peaksid klientideni jõudma 2025. aastaks. Auto hinda pole veel avaldatud, kuid võib eeldada, et see ületab kindlasti ühe miljoni euro piiri.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.