Kütusemüüjad langetasid veidi hindu

Kui mootor annab sõidu ajal ise tõrkumisega märku, et midagi on valesti, siis ei piisa ainult kütusepaagi pesemisest, vaid ees ootab suurem kahjude likvideerimine.Foto: Shutterstock

Reedel, 17. märtsil alandas Circle K bensiini jaehinda 4 sendi ja diislikütuse jaehinda 11 sendi võrra, hiljem läksid hinnalangetusega kaasa ka Terminal ja Olerex. Mootoribensiini 95 miles uus jaehind on 1,689€/l ning diislikütuse D miles jaehind 1,589€/l.

“Maailmaturu toornafta hinnad on alates selle nädala algusest languses, mis võimaldas Circle K-l langetada nii mootoribensiini kui diislikütuse hindu kõikides teenindusjaamades üle Eesti,” ütles Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi.

Suurimaks mõjuriks on tema sõnul sel nädalal olnud USA ja Euroopa pangandussektoris toimuv, millest lähtuvalt langes toornafta hind 82 dollarit barreli kohta tasemelt 74 dollarile. Ta lisas, et diislikütuse hinna languse taga on ka kallima arktilise diislikütuse asendamine soodsama ülemineku kütusega, mille külmataluvus on kevadele sobilikult vähemalt -20 kraadi.

Olerexi ühe omaniku, Antti Moppeli sõnul püsisid senised kütusehinnad hinnatabloodel harvanähtavalt kaua, alates Vene naftatoode vastu suunatud sanktsioonide kehtimahakkamisest 5. veebruaril. “Euroopa Liit on edukalt tagasi tõrjunud rünnaku Vene nafta- ja gaasirelvaga. Pärast veebruarist jõustunud Vene naftatoodete embargot katavad Euroopa Liidu naftavajaduse uued tarnijad USA-st ja Lähis-Idast ja naftatoodete hinnad maailmaturul on turu stabiliseerumise tõttu langenud,” märkis Moppel.

“Kui näeme võimalust pakkuda oma kliendile paremat hinda, siis seda me ka teeme. Hetkel kestev lõpptoote hinna langus annab meile selleks võimaluse ning hinnalangus jõuab kiirelt ka lõpptarbijani,” ütles Terminal Oil Grupi tegevjuht Jörgen Õigus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.