Lamborghini asendab oma V-10-jõuallika uhiuue ja võimsa V-8-hübriidmootoriga

Võimsus kasvab jõudsalt, aga ilmselt ka auto kaal. Foto: Lamborghini

Ka Lamborghini-sugused karismaatilised ja tähelepanu köitvad ning valjud superautod peavad lõpuks nõuetele alla vanduma ja mootorid väiksemaks tegema. Vabalthingava V-10 asemel on tulemas turbodega V-8, mis on täielikult autotootja enda poolt arendatud, vahendab Evo.

Ligemale 20 aastat kasutuses olnud 5,2-liitrine V-10, millega olid varustatud Lamborghini Gallardo ja Huracan, on oma aja ära elanud. Õnneks aga ei pea meelt heitma, kuna näitajate järgi on uus jõuallikas vägagi muljet avaldav.

Kuigi tundub, nagu oleks 4-liitrist kahe turboga V-8-mootorit Volkswageni grupi sees juba aastaid kasutatud nii Lamborghini Uruse kui ka mitme Porsche ja Audi juures, on mootor siiski täiesti uus.

Täielikult Lamborghini poolt arendatud jõuallika võimsus küünib 788 hobujõuni, milleni jõutakse pööretevahemikus 9000–9750 p/min, ning pöördemoment on 729 Nm. Võrdluseks olid võimsaimad Huracani Tecnica ja STO variandid “pelgalt” 640 hobujõuga. Tänu flat-plane-väntvõllile on mootori pööretepiiraja lausa 10 000 pöörde juures minutis.

Kõigele sellele lisaks plaanib Itaalia superautode tootja kasutada mootorit hübriidajamis, kuhu liidetakse veel kolm elektrimootorit kokku 150 hobujõuga. See tähendab, et siiani välja kuulutamata Huracani järglase võimsus võib ulatuda üle 900 hj.

Veel selle aasta sees avaldatakse rohkem tehnilisi andmeid nii jõuallika kui ka saabuva Lamborghini mudeli kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.