McLaren Artura Spider sai kupeega võrreldes jõudu juurde

Fotod: McLaren

Artura oli pärast MP4-12C-d McLareni esimene superauto, milles ei kasutatud kahe turboga V-8-jõuallikat. Pistikhübriidajamiga auto on nüüd saanud ka eemaldatava katusega versiooni, mille lisaboonuseks on ka rohkem võimsust.

Üldises mõttes on Artura Spider täpselt see, mida oodata võiks: eemaldatava kõvakatusega kabriolett juba kolm aastat tagasi avaldatud superautost.

Muidugi on muudetud palju B-piilarist tahapoole, nii katusejoont kui ka mootorikatte osa. Lisaks on ka esiklaasi ülemisse äärde lisatud 8 mm kõrgune riba, mis peaks kabiini õhuvoolu muutma palju rahulikumaks ka suuremal kiirusel.

Katus käib peale ja maha ka sõidu pealt kuni kiiruseni 50 km/h. Valikuliselt on saadaval elektrokroomklaasist katusepaneel, mida saab vastavalt soovile muuta läbipaistvaks või hoopiski blokeerida 99% päikesevalgusest.

Kui katust maha ei taha võtta, aga tahaks siiski natuke lisaemotsiooni mootoriheli kuulates, saab alla lasta tagaklaasi.

Hübriidajam on muutunud pisut võimsamaks: 605 hj ja 585 Nm 3-liitrisel kahe turboga V-6-mootoril on võimsust 20 hj rohkem kui kupeel. Elektrimootor pakub identsed 95 hj ja lubab puhtalt elektri jõul sõita kuni 33 km.

8-käigulist automaatkasti uuendati ja käiguvahetused käivad nüüd 25% kiiremini.

McLaren on ühtlasi lisanud, et juba teedel sõitvad Artura kupeed saavad sarnase väikese võimsusesüsti täiesti tasuta ja kõik nüüdsest müüdavad kupeed on juba Spideriga samal tasemel.

Nagu ikka on katuseta auto kupeega võrreldes natuke raskem, täpsemalt kaalub see 62 kg enam. 1560 kg (DIN kaal, koos vedelikega) kaaluv auto on McLareni sõnul siiski kergeim lahtine superauto, millest enam kaaluvad nii Maserati MC20 Cielo kui ka Ferrari 296 GTS-i.

Auto massi on kontrolli all hoitud rohke süsinikplasitga, näiteks on katusepaneel standardvarustuses täielikult süsinikplastist ja elektrokroomklaasi korral on selle raam samuti komposiidist.

Hoolimata pisut suuremast massist võrreldes kupeega, püsib kiirendusaeg “sajani” identne 3 sekundit. Kiirendades 200-ni jääb Arturo Spider kupeest maha 0,1 sekundit (8,4 sekundit) ja 300 km/h-ni jõudes püsib kiirendusaja vahe samuti 0,1 sekundil (21,6).

Sarnaselt Artura kupeega jääb ka Spider kenasti Porsche 911 Turbo S-i hinnaklassi. McLareni baashind on umbes 260 000 eurot (221 500 naelsterlingit). Esimesed kliendid võivad autot oodata aasta keskel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.