Muusik ja veokijuht Alar Aigro: Iga maanteel treeniv jalgrattur on täielik loll oinas

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Alar Aigro (keskel) ja Indrek Raadik (paremal) ansamblist The Tuberkuloited. Indrek Raadik on tuntud ka suure rattasõidu entusiastina. Foto: Sille Annuk, Postimees /Scanpix Baltics

“Jalgrattasporti ei saa ega tohi maanteedel teha!” põrutab muusik ja kaugsõiduautojuht Alar Aigro vastuseks meie esirattur Rein Taaramäe loole, kus ta rääkis Autogeeniuse portaalile, kuivõrd ohtlik on ratturil maanteel liiklemine.

Eraldi tõi Taaramäe välja rekkajuhid, kes on eriti hoolimatud. Nüüd põrutab Aigro Taaramäele vastu, nii et maa tolmab!

“Ei joo, ei suitseta, muretsevad tervise pärast, aga siis lähevad maanteele trenni!”

“Samamoodi nagu jalgpalli ei saa mängida sõiduteel, ei saa seal ka rattatrenni teha. Kes paneb kiivri pähe ja läheb sõiduteele trenni tegema, see võib kohe omale selja peale kirjutada, et ta on loll oinas ja nii ongi,” ütleb Aigro.

“Kust see hulljulgus võetakse?” imestab ta.

Sarnane on tema nägemus ka muude riikide kohta, kus on sama probleem ja samad hullud.

Väga suur vahe, kas liiklusvahend või trenn

Aigro põhjendab oma karmi arvamust sellega, et maanteel ei ole ratturitel eksimisruumi. Rattur on maanteeliikluses väga aeglane ja see tekitab ettearvamatuid olukordi, kus ka parima tahtmise juures jääb kannatanuks jalgrattur, olgu autojuhil turvavöö peal või mitte.

Väike viga ja sa oled kellegi rataste all. Eeldada, et kõik tuhanded autod kogu aeg suudavad arvestada selle kõige nõrgema osapoolega ja turvalisuse tagada, on täielik lollus.

Samas tõmbab Aigro väga selge vahe jalgratta kui liiklusvahendi ja trennivahendi vahele.

“Kui ma näen, et keegi tuleb poest, kilekott lenksu küljes ja sõidab asja pärast, siis ma olen nõus ka 30ga sõitma, et tal turvaline oleks. See on täiesti teine asi kui trenn ja ma mõistan olukorda. Aga sporti tehakse ju elu ja tervise pärast, mitte sellega riskimiseks.”

Aigro sõidab ise suure rekkaga mööda Euroopat ringi ja viibib Autogeeniusega vestlemise ajal parasjagu Inglismaal. Mees tunneb hästi kogu Euroopa liikluskultuuri.

The Tuberkuloitedi ansamblisse kuuluva Aigro seisukoht on seda ootamatum, et nende bändi liider Indrek “Summer” Raadik on ise kirglik maanteerattur.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.