Narva piiripunkt suletakse autodele määramata ajaks

Narva Sõpruse sildFoto: Sander Ilvest, Postimees

Alates 1. veebruarist saavad Narva piiripunktist üle vaid jalakäijad. Kuigi pinged riikide vahel on ilmselged, põhjendatakse seda hoopis algava remondiga.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) teatel ei ole tegemist poliitilise otsuse ega isegi Eesti-poolse algatusega. Vastupidi, Venemaa on teatanud plaanist alustada Ivangorodi piiripunktis ümberehitustöid. Sellega seoses suletaksegi Narva ja Jaanilinna piiripunkt veebruarist alates kõigile sõidukitele mõlemas suunas.

Piirivalve juht Veiko Kommusaar sõnas, et kuigi hetkel ei ole näha viiteid sellele, et juba nädala pärast suurem ehitamine pihta hakkaks, lähtutakse siiski Eestile esitatud ametlikust infost. “Sulgeme omalt poolt piiriületuse sõidukitele alates esimesest veebruarist,” sõnas ta. “Kui Vene pool annab meile teada uue info, näiteks remondi lõppemise kohta, vaatame töökorralduse uuesti üle.”

PPA prognoosib, et piiriületuste arv väheneb selle otsuse mõjul kuni 20 protsenti. Narva ja Jaanilinna piiripunkt jääb sõidukitele suletuks eeldatavasti kuni 2025. aasta lõpuni, kuid selle avamise reaalne aeg sõltub idanaabrist ning midagi kindlat seega ennustada ei saa.

Muus osas sama rütm

Ligi kolmveerand piiriületustest tehakse Narvas jalgsi. Eeldatavasti jäävad alles ka reisibussidega liikuvad inimesed, kes edaspidi sõidavad ühe bussiga Narva, kus nad ületavad piiri jala ja lähevad Jaanilinnast järgmise bussi peale. Piiriületuste arv väheneb veo- ja sõiduautodega liikuvate inimeste arvelt.

“Maksu- ja tolliameti fookus on jätkuvalt sanktsioneeritud kaupade kontrollil ning selles Narva piiripunkti sõidukitele sulgemine muutusi ei too,” ütles maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja tolli alal Ursula Riimaa. “Enamik rikkumisi pannakse Narva piiril toime just jalakäijate või bussireisijate poolt, seega jätkab toll Narvas tugeva kontrollifooni hoidmist.”

PPA ei soovita Venemaad üldse külastada. Kui otsus on aga tehtud, siis soovitatakse sõidukiga piiri ületades arvestada võimalike järjekordadega Narva ja Jaanilinna piiripunktis ning mitte jätta piiriületust viimasele hetkele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.