Neljapäevak läks käest? Kinni peeti poolsada kihutajat ja mitu roolijoodikut

Kogunemine ülemistel.Liiklusjärelvalvekeskus

Ülemistel toimuvast Tallinna neljapäevakust teavad paljud – see meelitab ligi suisa rahvamasse. Ometi satub autohuviliste sekka ka vastutustundetuid, kes rikuvad ürituse alkoholi või sõgeda kiirendamisega otse linnaliikluses.

Eile võttis politsei Ülemiste neljapäevaku pihtide vahele. Liiklusjärelevalvekeskuse postituses tõdetakse, et sajaprotsendiliselt avastatud rikkujate seotust neljapäevakuga tõestada ei saa. On ju sel hetkel sealkandis ka tavalisest hulga rohkem patrulle. Ometi leiti kõik sigatsejad Ülemiste lähiümbrusest.

Siiski olid tulemused pigem kurjakuulutavad. Fikseeriti 4 kiiruseületamist, kus sõidukite liikumiskiirus jäi asulas vahemikku 145–147 km/h. Kiiruse ületamisi, kus ületati lubatud sõidukiirust vahemikus 41–60 km/h oli 7 ja kiiruse ületamisi 21–40 km/h fikseeriti tervelt 38.

Lisaks sellele saadeti 8 sõidukit erakorralisele ülevaatusele. Tagatipuks oli 6 juhti enne rooli istumist julgust kogunud alkoholist. “Kas Sina tead, kus ja millega Sinu lapsed tegelevad?” pani politsei ka lapsevanematele südamele. “Autosid vaatamas käia on ju tore, kuid 14 last olid seda tehes tarvitanud eelnevalt alkoholi.”

Peale selle avastati hulgaliselt muid rikkumisi, alates juhtimisõiguse puudumisest kuni naastrehvideni. Politsei rõhutas ka, et selliste isetekkeliste ürituste korraldajad, kes näiteks kiirenduse starti hüüavad, vastutavad samuti tekkivate ohtude eest. “Seadus näeb sellise tegevuse eest ette rahatrahvi ja ühe võimalusena saab kohaldada aresti,” rõhutati postituses. “Alustati menetlust ka sellise rikkumise eest.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.