Noore automehaaniku konkursi võitja läheb Eestit esindama Leedus toimuvale finaalvõistlusele

Noortel tuli päris palju erinevaid ülesandeid täita.

Automehaaniku ametit populariseeriva võistluse Eesti vooru võitis Kristjan Sula Rakvere Ametikoolist. Madis Terandi ( Tartu Rakenduslik Kolledž) saavutas teise koha ning kolmandaks tuli Erik Ignatovitš (Kuressaare Ametikool). Võistluse korraldaja, sõidukite varuosade maaletooja Inter Cars saadab Eesti noore talendi Leetu, Young Car Mechanic 2024 rahvusvahelisse finaali.

„Noore Automehaaniku võistluse eesmärk on populariseerida just seda elukutset ning näidata läbi võistluse ametit teise nurga alt. Hinnatud mehaaniku töö ei piirdu tänapäeval ainult töökojas askeldamisega – lisaks osavatele kätele on vaja ka laia silmaringi ning nutikust. Soovime aidata noortel seniseid teadmisi proovile panna nii piirkondlikul kui ka rahvusvahelisel tasandil ning seeläbi uusi omandada,“ sõnas Noore Automehaaniku võistluse korraldaja Jekaterina Starostina.

„Soovitame koolidel lubada ja julgustada võistluses osaleda kõigil. See annab koolile parema võimaluse finaali pääseda ja võita – tihtipeale on õpilaste tulemused õpetajatele meeldivaks üllatuseks,“ lisas Starostina.

Võistluse esimeses voorus, mis toimus internetikeskkonnas, osales 195 õpilast Eesti 11 kutsekoolist. Kõige rohkem osalejaid oli Rakvere Ametikoolist, 41 õpilast. Valgamaa Kutseõppekeskus oli 40 õpilasega osalejate arvult teine.

„Finaali praktiliste ülesannete hulgas olid näiteks moodsates sõidukites kasutusel olevate juhiabisüsteemide (ADAS) teadmiste testimine, klapikaane tihendi või väntvõlli õlitihendite vahetamine, mehhatroonikaploki vigade tuvastus ja remont ning mitmeid teisi keerukaid ülesandeid,“ kirjeldas Jekaterina Starostina.

Eesti rahvuslik finaal peeti Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis ning praktilisi ülesandeid koostasid ja viisid läbi tuntud kaubamärkide esindajad: Bosch, Continental, Elring, Febi, Filtron, Meyle, NRF, Schaeffler, Shell, Varta ja ZF Aftermarket.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.