Päeva kuulutus: filmist tuntud Lamborghini Countach – sidurdab, pidurdab, kerel iluvead

Fotod: Bonhams

Järgmisel nädalavahetusel sõidetava Abu Dhabi F1 Grand Prix’ ajal toimub ka Bonhamsi korraldatud oksjon. Peale rariteetsete, kuid selliste oksjonite puhul tavapäraste superautode, nagu uue Ford GT, McLaren Senna ja P1 ning ka paari ajaloolise F1 auto, jääb ennekõike silma “huvitavas” seisus olev Lamborghini Countach.

Täpsemalt on tegu 1989. aasta Lamborghini Countach 25th Anniversary eriversiooniga, mis on USA spetsifikatsioonis ja on Bianco Polo valget värvi kerega, sarnase valge Bianco interjööriga. Nagu ka piltidelt näha, pole auto konditsioon just kiita, kuid selles auto väärtus peitubki.

Nimelt on valge Lambo sellises seisus tänu osalemisele Martin Scorsese filmis “The Wolf of Wall Street”, kus nüüdseks üsna kuulsaks saanud stseenis auto peaaegu täiesti sodiks sõideti.

Filmi peategelane Jordan Belfort, keda kehastas Leonardo DiCaprio, sõitis autoga pärast kange uimasti metakvalooni võtmist, mistõttu kannatas ka peategelase sõiduoskus. Kokku säras auto filmis 3 minutit ja 11 sekundit.

Mainitud klippi filmist, kus n-ö staarauto osaleb, näeb siit:

Oksjonile saabuv auto on spetsiaalselt hoitud täpselt selles konditsioonis, nagu see lõpuks filmis oli, et tagada autentsus. Autoga tuleb kaasa veel kostüüm, mida DiCaprio mainitud sõidustseenis kandis, filmi võtetelt pärit režissööri tool, kaks originaalpusa, mis oli seljas filmi meeskonnal, ja ka kaks filmi DVD-d.

Lamborghini kohta üldisemalt on teada, et sõiduki VIN kood on ZA9CAOSA6KLA12692 ja tegemist on ühest autost 658-st, mida toodeti Countachi 25 aasta juubeli puhul. Jõuallikaks on vabalthingav V-12-mootor. Juubeli eriversioon pole disainilt just kõige populaarsem Countach, kuid siiski on tegu Horacio Pagani disainitud erimudeliga.

Bonhamsi oksjoni eel hinnatakse müügile jõudva Lamborghini Countachi väärtuseks 1,5 kuni 2 miljonit USA dollarit. Teadmiseks neile, kel raha veel üle jääb, et detsembri alguses tuleb müüki sarnane auto samast filmist, aga tervena. Need võiks kollektsioonis ikka koos käia!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.