Pardakaamera video: kergliikuritega juhtub aina rohkem õnnetusi

Foto: Kuvatõmmis.

Liiklusjärelvalvekeskus on üles laadinud video, mis illustreerib hästi ühte meie liikluses aina suurenevat probleemi. Elektritõukerataste ning muude kergliikurite massiline kasutuselevõtt on üles kutsunud rohkelt liiklusõnnetusi, sageli tänu nende kasutamist puudutavate põhireeglite eiramise tõttu.

Õnnetuste vältimiseks on välja toodud ka järgnevad pidepunktid:

  • Kergliikur on vaid ühe vedamiseks ettenähtud istekohata elektri jõul liikuv sõiduk.
  • Kergliikuriga tohib sõita: jalgrattarajal, jalgrattateel, jalgratta- ja jalgteel, jalgteel, kõnniteel. Vaid erandjuhul tohib sõita ka sõidutee parema ääre lähedal
  • Sõiduteega lõikumise kohale mööda jalgteed, kõnniteed, jalgratta- ja jalgteed või jalgrattateed lähenev kergliikurijuht peab vähendama kiirust ning ületama sõidutee jalakäija tavakiirusega
  • Ülekäigurajal või ülekäigukohal võib sõidutee ületada kergliikuriga sõites, kuid kergliikurijuhil ei ole sõidukijuhi suhtes eesõigust, välja arvatud juhul, kui kergliikurijuht ületab ülekäigurajal või ülekäigukohal sõiduteed, millele sõidukijuht pöörab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.