Pildid: Tartu maanteel valmis viimaks uus 2+1 teelõik

Uus teelõik.Estfilm

Transpordiameti teatel lõpetati viimaks ehitustööd Põltsamaa lähistel, kus kolmerealise ehitus jäi sügisel katki.

Nimelt lõpetati Neanurme-Pikknurme lõik, kus mullu tööd lume tuleku tõttu pausile jäid. Tallinna–Tartu maanteel asetseva uue, ligi 6,4 kilomeetri pikkuse 2+1 teelõigu eesmärk oli möödasõidualade rajamine ning liiklusohutuse tõstmine.

Neanurme–Pikknurme Tallinn–Tartu suunaline möödasõiduala on 2,1 kilomeetri pikkune ning Tartu–Tallinn suunaline möödasõiduala on 2 kilomeetri pikkune. Lõigule rajati ka 26,5 meetri pikkune väikeloomatruup, 191 meetrit müratõkkeseina, 7214 meetrit ulukitara ja 18 tagasihüppekohta loomadele. Samuti on ehitatud kaheksa bussiooteplatvormi, mille juurde projekteeriti 700 meetri ulatuses 2,5 meetri laiused jalgteed, ühendamaks peatusi lähimate teeotstega.

Äsja valminud lõik on järjekorras neljas 2+1 möödasõiduala Tallinna–Tartu maanteel. “Meil on siiralt hea meel, et tänu Euroopa Liidu rahastusele oli meil võimalik anda oma panus, et luua ühele suurima liiklussagedusega maanteele ohutud möödasõidukoridorid, mis muudavad liiklemise varasemast veelgi turvalisemaks ning tõstavad liikluse sujuvust,” ütles Transpordiameti peadirektor Priit Sauk. “Oleme valmis jätkama liiklusohutust suurendavate projektidega vastavalt võimalustele kindlasti ka edaspidi.”

Töövõtuleping Tallinn–Tartu-Võru–Luhamaa km 135,5–141,9 Neanurme–Pikknurme 2+1 möödasõidualade ehituseks sõlmiti mullu märtsis. Lepingu maksumus on 8,9 miljonit eurot, millele lisandus käibemaks.

Tariston AS juhatuse liige Argo Kotsar tõi välja, et objektile läks ligi 40 000 tonni asfaldisegusid. “Projekti toetati Euroopa Liidu ühisest eelarvest. Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa maantee on osa Euroopa maanteede põhivõrgust ja on hea meel, et sellel teelõigul on nüüd tagatud ohutu ja mugav liikumine,” ütles Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.