Piltuudis: Saaremaa kirbukas müüakse päris DeLoreani

DMC DeLorean auto Saaremaal asuvas kirbukas.Foto: Ronald Liive/Geenius Meedia

Täiendus: leidsime üles auto omaniku ning uurisime järgi, miks ta autot kirbukas müüb.

Kirbukast võib leida erinevaid huvitavaid asju. Väärtuslikke nõusid, kellegi tähtsa inimese ihupesu koos autogrammiga, kapi, koos sinna unustatud sularahavaruga või Saaremaa kirbuka puhul – ajamasina projektiks sobiva DeLoreani.

Mõned nädalad tagasi saime vihjefoto, et Kuressaares pargib tänaval DeLorean. Kes ei tea, siis tegemist on autoga, mis sai ennekõike kuulsaks tänu filmisarjale “Tagasi tulevikku”. Tootja nimi on DMC ja kahjuks jäi see selle firma ainukeseks sõidukiks.

Juba ammu meie (no olgu, mõne meie toimetuse liikme) unistuste autode sõidunimekirjas olev auto oli Soome numbritega ja arvasime, et küllap ta spaa-puhusele tuli ja unustasime kogu teema.

Nüüd on meil pildid, et auto on hoopis Kuressaare taaskasutuspoes nimega Putukas müüki pandud. Hinnasildilt võib lugeda numbriks 55 000 eurot. Tegemist on DeLoreanide maailmas täitsa keskmise hinnaga. Auto seiskorra ja ajaloo kohta pole kahjuks hetkel infot. Veel.

Aga seda kirbukat tahaks külastada küll.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.