Politsei: BMW ja Wolti rattakulleri õnnetuses rikub reegleid auto

Eelmisel nädalal küttis kirgi pardakaamera video, kus ülekäigurada rattal ületanud Wolti kuller sai löögi teises reas sõitnud ja mitte peatunud BMW sõiduautolt.

Video levis kulutulena ning kummalisel kombel nägid väga paljud kommenteerijad süüd ratturil, kasutades argumenti, et ülekäigurajal tuleb ületada teed ratas käekõrval ja seega rikkus reegleid just rattur.

Strike

Posted by Gennadi Murashin on Laupäev, 10. Oktoober 2020

Video alguses on näha, et rattur ootab teeületamise võimalust istudes küll ratta seljas, aga jalad on maas ja hakkab sõitma alles siis, kui esimene auto on peatunud. Küsisime hinnangut olukorrale ka politseilt.

Ülekäiguraja juures möödumine on keelatud

“Jalgrattur siin ühtegi eeskirja ei rikkunud. Küll aga liiklusseaduse § 35 lg 5 kohaselt, kui reguleerimata ülekäiguraja ees on pärisuunavööndis kõrvalrajal seisma jäämas või jäänud sõiduk, ei tohi juht sellest sõidukist mööduda vahetult enne ülekäigurada ega ülekäigurajal, vaid peab ülekäiguraja ees seisma jääma.

Ülekäigurajale tohib juht sõita pärast seda, kui ta on veendunud, et ta ei ohusta ülekäigurajale astunud või astuvat jalakäijat.”

Seega ei ole antud juhul tähtis, kas kuller istus ratta seljas või ei, autojuht ei oleks möödumismanöövrit tohtinud igal juhul teha. Samuti ei liigu kuller kiiremini kui seda teeks jalakäija, seega sama tulemus oleks olnud ka jalgsi teed ületamise korral.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.