Politsei rammis linnatänavatel hullumeelselt kihutanud mootorratturi teelt välja

Politsei Lõuna prefektuur avaldas, et nädala eest peeti Tartus kinni üle 100 kmh/h kihutanud mootorrattur.

Täpsemalt üllatas eelmisel esmaspäeval ühte Tartu politseipatrulli mootorrattur, kes sõitis Ringtee tänaval suurelt kiirust. Kaherattaline liikus 50 km/h alas 135 km/h. Politseinikud reageerisid kohe ning keerasid huligaanile järele, andes ka peatumismärguande.

“Juht seda aga eiras ning asus mööda erinevaid teid ja linnatänavaid politseinike eest põgenema kiirusel, mis kohati kasvas pea 150 kilomeetrini tunnis,” kirjeldas politsei toimunut. Videost võib näha, et patrull jõudis sageli rattale väga lähedale, kuid huligaan alla ei andnud ning jätkas liikluse vahel sõeludes eest ära sõitmist.

“Lõpuks põgenes mootorrattur Annelinna kortermajade vahele, kus politseinikel õnnestus kihutaja lõpuks tabada nii, et keegi viga ei saanud,” märgiti toimunu kohta. Niisiis jõudis mootorrattur sõita linnamajade vahel 150 km/h enne, kui politsei kaherattalise teelt välja rammis.

Juhi jaoks oli asi hullemgi. “Väga suurelt kiirust ületanud ja politsei eest ära sõitnud 28-aastane mees oli küll kaine, aga tal puudus vastava kategooria juhtimisõigus,” tõdes Lõuna prefektuur. “Mootorrattur peeti kinni ja Tartu maakohus määras mehele karistuseks 14 päeva aresti.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.