Purunenud sõukruvi võttis Arandilt võimaluse jõuda F1-paatide poodiumile

Foto: Simon Palfrader

Oma teisel F1-ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn. Juba kuuendal ringil tundis Arand oma võistluspaadis suurt vibratsiooni ning oli sunnitud rajalt kõrvale tõmbuma ja sõidu katkestama.

“Esialgu kahtlustasin mootorit või käigukasti, kuid peale paari korda gaasi andes sain aru, et probleem on sõukruvis.” Nimelt oli sõidu ajal saanud Stefani kruvi mereprügilt tabamuse ning kaks laba olid saanud tõsise kahjustuse.

“Pärast sõitu avanes ikka väga nukker vaatepilt. Üks laba oli täielikult küljest ja teises suur mõra. Võib jääda mulje, et tegemist on metallist tugeva detailiga, kuid sellisel pöörlemiskiirusel ei ole midagi ebatavalist, kui ka väiksem vees olev sodi seda vigastab.” Kui tavapäraselt ikka peale sõitu on näha mõni õrn vigastus, siis seekord oli meie mehe paat tabanud vees midagi suuremat.

Photo: Arek Rejs

“Muidugi on tuju hetkel päris nullis, magusad punktid läksid kaduma. Probleemi tekkimise hetkel käis ju võistlus kolmanda koha peale. Aga nagu öeldakse – tehnikasport, siin võib kõike juhtuda ja kahjuks tihti ka mitte endast tulenevalt. Vees hulbib kõiksugu sodi, täna olin lihtsalt mina see õnnetu, kes heinakuhjast nõela „leidis”,” tõdes pettumusega sõidu pooleli jätnud Arand.

Sõidu võit läks rootslasele Erik Starkile, Stefani meeskonnakaaslane Jonas Andersson lõpetas sõidu teisena ning esimesel etapil napilt punktideta jäänud Prantsuse sõitja Peter Morin oli seekord kolmas.

Pärast kahte etappi on Arand punktitabelis kuues, meeskondlikus arvestuses on esikohal Arandi meeskond Team Vietnam. Järgmine võistlus peetakse juuni keskpaigas Itaalias.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.