Suur galerii: 100 pilti Helsingis toimunud American Car Show’lt

Fotod: Pille Russi

Rohkem kui 700 sõiduvahendit Volkswagen Põrnika porilauast tehtud mopeedist kuni umbes 1,5 miljonit eurot maksva Mercedes-Benz 300 SL-ini andsid kokku Helsingi kevadise hobiautonäituse.

1978. aastal esmakordselt peetud American Car Show haarab juba pikemat aega auto- ja motoharrastuse teemasid, mis ulatuvad kaugemale USA autodest ja nendega otseselt seonduvast. Sel näitusel ei ole ükski autode ja mootorratastega seotud hobi liiga kummaline ega üksi sõiduriist väljapanekuks liiga odav ega kallis, kerglane ega tõsine. 

Nii mahuvad samasse halli peenele autoilukonkursile sobiv 300 SL ja torujupist ehitatud mopeed, 120-aastane Ford A ja tundmatuseni tuunitud, pehme ja karvase sisuga ei-tea-mis-auto. Peetakse klapikambrikaanest ehitatud mänguautode mäest alla veeretamise kiirendusvõistlust, antakse wrestling’u-etendusi ja müügilettidel leidub nii 1960-ndatel välja antud varuosakatalooge kui ka T-särke, mille kirjad-pildid kinnitavad, et kandja ennast ülearu tõsiselt ei võta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.