Tallinn hoiatab, et esmaspäeval ja teisipäeval tuleb valmis olla jäävihmaks

Ilmaprognooside kohaselt võib Tallinnas lähipäevil sadada jäävihma, suurem jäävihma oht püsib teisipäeva hommikutundidel! Prognoositud jäävihm teeb ohtlikult libedaks nii kõnniteed kui ka sõiduteed ja ettevaatlikkusele kutsutakse kõiki liiklejaid. Tallinna tänavatel hooldustöid tegevad partnerid on linna sõnul kõrgendatud valmisolekus teostada ennetavat libedusetõrjet.

Mupo patrullautod on varustatud puistematerjaliga ja on samuti libeduse tõrjel igati linlastele abiks. Linnaosavalitused jagavad tasuta graniitsõelmeid korteriühistutele, sõelmete saamiseks tuleb korteriühistutel pöörduda oma linnaosavalitsuse poole.

„Paneme kinnistuomanikele südamele, et nende hooldatavad kõnniteed vajavad jäävihma korral eriti intensiivset hooldust, vajadusel on vaja libedusetõrjet teostada ka mitu korda päevas. Enamkäidavatesse ja -kasutatavatesse ühistranspordipeatustesse on paigaldatud ligemale 300 puistematerjali konteinerit libeduse tõrjumiseks. Ohtlikumate treppide ja tõusude lähedusse paigaldatakse täiendavalt sõelmekotid.

Soovitame kõigil jälgida ilmateadet, jalakäijatel tuleks veenduda jalanõude sobivustes talvetingimustega ja enne ülekäigurajale astumist veenduda, et sõidukid jõuaksid peatuda, sest libedus võib pikendada sõidukite pidurdusteekonda,“ rääkis Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.